06.10.2017 10:40

Призерка чемпіонату Європи з аеробіки Олександра Мохорт: «Для перемоги не вистачило потрібних умов на тренуванні»

Нещодавно студентки ЖДУ ім. Івана Франка та вихованки ЖДЮСШ «Авангард» - Олександра Мохорт та Валерія Семеній  стали бронзовими призерками чемпіонату Європи зі спортивної аеробіки. Який відбувся 22-24 вересня в італійській Анконі. Олександра Мохорт розповіла, що було найважче у змаганні, як до них ставились спортсмени з інших країн. А також, які – проблеми в Україні завадили дівчатам здобути золото на чемпіонаті Світу.

– Чи задоволені Ви своїм результатом на чемпіонаті Європи?

–  Для нас стояла задача: добре виступити, щоб нами були задоволені тренери. Нам, звичайно, хотілося вище піднятися і здобути друге місце. Але з іншого боку, добре що не спустилися на четверте. У нас були достойні немалі бали. Тому всі залишилися задоволеними.

–  Що було найважче у змаганні і чого не вистачило для перемоги?

Було трохи важко, бо змагалися з найсильнішими командами. Це такі, як Росія, Румунія, Італія. Для перемоги не вистачило всіх потрібних умов на тренуванні. Якби у нас були акробатичні зали, батути, нам би було легше вчити якісь нові елементи. І найголовніше, у нас немає спеціального майданчика, на якому ми виступаємо за кордоном. В Україні таких немає взагалі. Ми тренуємося на підлозі, через це і травми часто трапляються. Крім того, у нас немає свого спортивного лікаря, навіть у збірній.

– Який, на Вашу думку, рівень аеробіки в Житомирі та в Україні загалом?

 – Порівняно з минулими роками, аеробіка розвивається в кращий бік. Ми почали їздити на міжнародні змагання, потрапили у фінал. Для України це дуже хороший результат. Нас почали більше підтримувати. Всю поїздку оплачувало Міністерство молоді та спорту України. В Житомирі теж розвивається аеробіка, бо великий набір дітей йде на цю секцію, яка стає дедалі популярнішою.

А як відносяться до українців спортсмени інших країн?

Зараз відношення спортсменів з інших країн до українців стало набагато краще. Бо раніше нас не сприймали як сильних суперників. А зараз ми уже піднімаємося на вищий рівень і такого, як колись, уже немає.

Що плануєте надалі робити у своїй спортивній кар’єрі?

Поки що ми готуємося до Кубку України, який незабаром відбудеться в Запоріжжі. А взагалі моя наближча головна мета – це знову потрапити в збірну України і поїхати на чемпіонат Світу, який відбудеться влітку наступного року.

Юлія Оріховська. Спортивний Житомир