16.09.2015 05:22

Пристрасті за мототреком. Нова влада завершила справу Дебоя?

У неділю, 27 вересня, на житомирському мотодромі по вулиці Червоноармійській ввостаннє відбудеться традиційний мотокрос пам’яті С.П. Корольова. Дозвіл на його проведення зі скрипом дав 16 вересня виконавчий комітет житомирської міської ради. Втім організаторів попередили - земля під мототреком вже роздана учасникам АТО. Тому більше ніяких змагань.

Член виконкому, директор КП «Житомирський міський центр земельних відносин» Юлія Демчук взагалі була проти проведення змагань. Мовляв, її люди вже виїжджали і зробили відповідні відмітки. А під час змагань межі ділянок будуть знищені. 

Втім начальник управління сім'ї, молоді і спорту запевнила, що поки на мототреку ніхто не будується і ничиї права ніхто не порушуватиме. З єдиним власником паркану на ділянці організатори домовилися. 

Врешті, за проведення мотокросу проголосувало 27 членів виконкому з 29 присутніх (всього у складі міськвиконкому 43 людини).

До речі, останні змагання на мототрек проводили менше чотирьох місяців тому і тоді ніяких проблем із цим не було. Коли чиновинки зуміли вже вкотре роздерибанити єдиний в місті мототрек - залишається незрозумілим.

 

Найцікавіше в цій історії інше. Формально у Житомирі немає свого мотодрому багато років. Тобто фактично він був і є досі. Але доля самої земельної ділянки залишалася невизначеною. Періодично з'являлися плани побудувати там багатоповерхівки, котеджі, просто приватні будинки. Але все це лишалося на рівні чуток. Сам мототрек чіпати колишня влада так і не наважилися. Для нинішнього керівництва міста це проблемою, схоже, не стало.

Фактично, активістка, майданівка і активна борчиня з режимом Партії Регіонів Юлія Демчук завершила справу, яку розпчав в далекому 2011 році головний регіонал Житомира Володимир Дебой. 

 

Ще в 2011 році один із найіменитіших мотогонщиків Житомира Олег Ліпінскьий заявив що влада міста на чолі з Володимиром Дебоєм збираються закрити мототрек на, який спортсмени витратили більше 10 тисяч доларів: 
- Коли мером Житомира була Віра Шелудченко, вона виділила нам мототрек для участі в змаганнях і для підготовки спортсменів. Вона пообіцяла, що продаватися територія не буде. Офіційно жодних документів на територію у нас не було. Віра Шелудченко пообіцяла, що поки вона буде при владі, ми зможемо спокійно тренуватися. Ми вклали 10000 доларів, щоб облаштувати там справжній мототрек. - За шість років ми провели там 12 змагань і шість чемпіонатів України (до 2011 року). А зараз до влади прийшов Дебой і виявилося, що наш трек у нас забирають. 

Тоді ж голова правління МЖК "Інтернаціоналіст"  Микола Міскевич підтвердив цю інформацію:
- З колишньою владою не виходило домовитися, у нас навіть намагалися забрати землю, виділену під це будівництво. Тільки зараз пішло просування. Зараз ми знаходимося на передпроектної, макетної стадії, - похвастався Микола Міскевич.

За словами Міскевич, ці 7,5 га землі на вулиці Червоноармійській виділені під будівництво цілого мікрорайону.

Спортсмени пробували відвойувати свій мототрек назад. Але дуже швидко розчарувалися і зрозуміли, що ніякої підтримки у влади не знайдуть. Також вони періодично проводили змагання на мототреку, який не чіпали і шукали ділянку під новий мототрек. Втім підходящої землі із зручним під'їздом для житомирян в межах міста знайти досі не вдалося. Та й грошей на новий мототрек поки що немає. 

Спортивний Житомир

Теги:влада мотокрос

Подібні новини