11.10.2017 10:46

Організатор змагань ФБУ Олена Тетерук: "Наступний чемпіонат буде цікавим!"

Олена Тетерук уже другий рік поспіль працює головним фахівцем департаменту організації і проведення змагань ФБУ, хоча більшість шанувальників баскетболу пам'ятають її як гравця київського Динамо і Вологди-Чеваката. У своєму інтерв'ю для федерації баскетболу України вона розповіла про специфіку своєї роботи, старт нового сезону і тенденції у жіночому баскетболі.

- До роботи у новому сезоні ти приступала уже маючи досвід діяльності на посаді після попереднього року, що він дав? Що довелося враховувати у роботі перед початком цього року.

Минулий сезон був дуже насиченим. Коли ми планували зростання кількості матчів, то переслідували мету збільшення ігрової практики для баскетболісток. Суто теорією нормального зрілого гравця не сформуєш. У сезоні 2017/2018 кількість клубів Дивізіону Б зросла до 14 клубів і це хороший показник. Вони розділені на 2 підгрупи за територіальним принципом. За рахунок цього команди другого дивізіону уникнуть довгих переїздів, на кшталт Львів – Дружківка, на першому етапі змагань. З кожної групи по 4 найкращих команди вийдуть до плей-офф, це уже буде спільний турнір для команд з усіх регіонів.

- Відродження відомих у жіночому баскетболі брендів схоже стало тенденцією?

- Так, дуже приємно, що наприклад, у Запоріжжі відроджується такий титулований клуб як Козачка, хай вони поки виступатимуть у Вищій лізі, але це дуже важливий знак. Хороші традиції і у Житомирській області, тепер там буде жіночий клуб у обласному центрі. На чолі стоїть тренер Тетяна Дернова, яка повернулася до свого міста. Укорінюється наш вид спорту і у Вінниці, там у Блискавок буде тепер дубль. Ми дуже раді вітати і команду з Дружківки на Донеччині, дуже важливо, що цей регіон буде представлений у жіночому баскетболі.

- Сезон офіційних змагань розпочався саме з матчів дівчат у найстаршій групі ВЮБЛ, з чим пов’язаний такий швидкий старт, адже раніше змагання у ВЮБЛ у дівчат могли розпочинатися наприкінці жовтня чи аж у листопаді, зараз ви випередили усіх?

- Так, цього року дівчата найстаршої вікової категорії в Юнацькій лізі представляють 2001 рік народження, вони уже розпочали змагання. Причина такого раннього старту є очевидною: цей вік випускний у школах і уже у травні розпочинаються ЗНО. У житті молодої людини навчання у школі і знання також є важливими, як і спорт. Для того, щоб юні спортсмени мали можливість на рівні зі своїми однолітками підготуватися до ЗНО і при тому провести повноцінний сезон, пограти у баскетбол, ФБУ ухвалила рішення розпочинати змагання старшого віку раніше, думаю, і на майбутнє ми будемо намагатися організовувати початок цих змагань з вересня. Для мене вчасний запуск цього турніру також був дуже значимим, і те, як він розпочався, мене щиро потішило, на удачу!

- Як клуби ставляться до системи «вікон для збірної» коли доводиться серед сезону робити паузи у змаганнях і відпускати лідерів?

- Такі вікна дещо вибивають клуби зі звичного режиму роботи, але усі до цього ставляться із розумінням, адже це нормальна практика, а для тренерів додаткова можливість попрацювати з тими дівчатами, які знаходяться у затінку лідерів, перевірити зайвий раз їх у товариських матчах.  

- Чи відстежується якось динаміка відносно того, як дівчата ходять до баскетбольних секцій, про що розповідають тренери, коли спілкуєтеся з ними?

- З дівчатами у баскетболі дійсно складніше ніж з хлопцями, хлопці вони майже усі нерозлучні із м’ячем з самого малого віку. У дівчат є й інші інтереси, побавитися у ляльки, вбрання тощо. Баскетбол підходить для дівчаток активних, саме їх необхідно розгледіти тренерам серед тисяч інших, такі залюбки прийдуть у секцію і залишаться у ній.

 Спортивний Житомир