25.10.2018 16:40

Тренерка БК "Каліпсо": Ми не маємо такого бюджету і можливостей, як футболісти чи волейболісти

Житомирський баскетбольний клуб "Каліпсо" 20-21 жовтня домашніми матчами стартував у Вищій лізі України серед дівчат сезону 2018/19. Нашій команді не вдалося обіграти київську команду "НУБіП", однак тренерка суперниць відмітила бойовий характер житомирських баскетболісток.

Граюча тренерка БК "Каліпсо" Тетяна Дернова після перших матчів у "вишці" розповіла про зміни та проблеми у клубі. Як і в минулому сезоні, основною слабкою ланкою "Каліпсо" є недостатня кількість коштів для розвитку команди:

"Ми не можемо нікого запрошувати у команду і оплачувати роботу за ігри, бо ми не маємо такого бюджету, як команди футбольні і волейбольні. У нас немає такої можливості, у нас немає спонсорів. Хто нам допомагає - це управління національно-патріотичного виховання молоді Житомирської ОДА на чолі з Гресь С.М. та управління у справах сім'ї, молоді та спорту міської ради на чолі з Ковальчук І.А. Ми, звичайно, шукаємо спонсорів, пишемо листи, але поки нічого... Хочемо ще взяти участь у Кубку України, але ми наразі чекаємо сесії, бо я дуже сподіваюсь на цей бюджет. Завдяки йому ми зможемо грати і в Кубку, і чемпіонаті України "3Х3"," - розповіла Тетяна Дернова.

Та все ж зміни у складі команди відбулися. У результаті БК "Каліпсо" залишили досвідчені гравці та поповнила молодь, зокрема це дівчата 2004 року народження:

"У нас змінився майже весь склад, відбулося поповнення молоддю. ЇЇ я випускала не більш, ніж на дві хвилини у І турі. З молодих більше всього грала Курбатова Вікторія, 15-й номер, вона і забивала. Вона молодець! Звичайно, боялась, але заховала свій страх у кишеню і проявила себе на майданчику доволі непогано. Підбори у неї хороші були, і трьохочкові три рази забивала, боролася, захищалася. Потрібно частіше її випускати, вона перспективна, дасть свій результат у майбутньому.

Мені, звичайно, хочеться розвивати свою молодь і я буду випускати їх на грі, але більше на майданчику гратимуть більш досвідчені гравці, які пройшли минулий сезон. От в цьому році уже добре починають себе проявляти Тетяна Гоцак - 19-й номер, Дарина Маринич -28-й номер. Тимофеєва Катерина уже більш відповідально веде себе на майданчику, вже не боїться розігрувати цей м'яч. Впринципі Тимофеєва і Маринич відіграли у мене майже всю гру без заміни. Тобто результат минулого року приніс свої плоди, вони перебороли це в собі і доволі спокійно і по-бійцівськи ведуть себе на майданчику. Вони вже чекали цього сезону і раділи його старту. Але чекати і радіти - це одне, але треба працювати, працювати і працювати," - зазначила Дернова.

Вона також зізналася, що досвідчених гравців на майданчику все ж не вистачає:

"Нам дуже не вистачає Тетяни Курилло. Досвід центрового гравця дуже важливий. Коли вона була і я себе спокійніше відчувала. Я знала, що вона вийде, я зараз їй скину м'яч. Я знала, куди вона повернеться, куди мені йти. А це діти, вони настільки непередбачувані. Я розумію, що я повинна віддати їй м'яч і вона повинна йти саме в той бік, а вона зовсім інше робить. Тому ця непередбачуваність з їхнього боку і мене дуже часто збиває, доводиться підстраховувати, заповнювати оці дірки".

Спортивний Житомир