20.08.2018 14:34

Юні баскетболісти Житомирщини переймали досвід від тренерів з різних країн світу

Поблизу Житомира, у селі Зарічани, з 12 по 16 серпня діяв баскетбольний табір для юнаків віком від 7 до 16 років. До нього долучилися майже 70 вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл міста та області. 

Юні баскетболісти мали можливість пограти в інших командах, відвідати майстер-класи тренерів з різних куточків світу, а також збагатитися духовно. 

"Вперше у Житомирській області відбувся баскетбольний табір для юнаків. У минулому році був лише для дівчат. Ця програма організована сумісно з організацією FCA (Fellowship of Christian Athletes / Асоціація християн спортсменів - прим. ред.). Ми раді, що змогли об’єднати хлопців. Вони були розподілені шляхом жеребкування у різні команди. Тобто ті, хто займається тут в Житомирі в одного тренера, могли потрапити до іншого. Цей табір має на меті як фізичний розвиток, так і духовний. Майстер-класи для житомирських дітей та тренерів проводили баскетболісти з Америки, Єгипту, Білорусії. Окрім цього, були бесіди про здоровий спосіб життя, на християнську тематику," - розповіла організатор табору Катерина Журба.

Вона також зазначила, що програма є приватною ініціативою баскетбольної та християнської спільноти Житомирщини. Бюджетні кошти для проведення цього табору не виділялися.

"Я як організатор табору дуже вдячна багатьом людям, які взяли активну участь у цьому. Майже всі тренери міста задіяні. Це все не вдалося б зробити без підтримки міської федерації баскетболу в обличчі Дениса Апаріна, який активно допомагає і підтримує цей рух. З приводу фінансування, то 30% лягло на плечі батьків, а іншим забезпечила організація FCA," - зазначила Журба.

Юні баскетболісти також мали можливість вийти на майданчик поряд із українськими та міжнародними тренерами. Особливо запеклою була боротьба між старшими юнаками та досвідченими спортсменами. За останніх грав капітан БК "Коростень" Юрій Горенков, тренер ДЮСШ "Юність" Олексій Мазур, голова тренерської комісії ФБУ Дмитро Базелевський, а також гості з Америки. У напруженій боротьбі молодь поступилася, але здобула цінний досвід. 

Допомогти молодому поколінню розвиватися і здобувати досвід приїхав Дмитро Базелевський. Він, щоправда, проводив майстер-класи не для юнаків, а для тренерів. Чоловік вважає, що саме від тренера залежить, яким буде його вихованець, не лише як баскетболіст, а й як людина. 

"Я проводив тренування для тренерів. Ми говорили про досвід США, де тренер розвивається не тільки в плані новизни вправ, акценту уваги на якісь тактичні плани. Тренер повинен розуміти, що він впливає на життя людини, нехай і маленької. Від цього залежить, якою вона стане, коли виросте. Тобто ми хочемо ось це направлення внести до тренерської роботи. Ми б хотіли, щоб тренер в першу чергу розумів, що він не лише баскетболіста виховує, а й людину. І ще дуже важливо, коли тренер тренує по-новому. В цьому є велика різниця між нами і американцями. Вони шукають щось нове, бо ринок потребує чогось цікавого. Тому вони йдуть попереду, а в нас трохи по-іншому,"- розповів голова тренерської комісії ФБУ. 

Зазначимо, що з 26 по 30 серпня на цій же базі у Зарічанах діятиме подібний табір, але уже для дівчат. 

Юлія Оріховська, Спортивний Житомир