11.07.2018 12:53

Житомирські баскетболістки планують поборотися за медалі Юнацької ліги

Баскетболістки збірної Житомирщини “Юність” 2005 р.н. двічі входили у п’ятірку кращих на Всеукраїнській юнацькій баскетбольній лізі (ВЮБЛ). У 2016/17 та 2017/18 роках дівчата ставали четвертими. У новому сезоні команда рішуче налаштована перевершити свій результат та здобути призові місця.

Головний тренер спортсменок Олексій Мазур розповів, що помітив стрімкий ріст своїх підопічних в плані гри, однак покращити результат не вдалося через недостатню кількість запасних гравців. Цю проблему команда намагатиметься вирішити в міжсезоння.

“У якісному плані прогрес є, дуже великий, але по результату знову четверте місце. У наступному сезоні ми налаштовані поборотися з Вінницею і Рівне за 2-3 місце. Бо за перше місце боротися з київською командою дуже важко, бо там високі дівчата, достатньо досвідчені.

А у нас немає такої великої кількості гравців і немає настільки досвідченої “лавочки”. Існує проблема з високими дівчатами, у нас більш атлетичні спортсменки. Це, звичайно, добре, але все-таки дуже хотілося б мати на лавці запасних високого гравця, 1 м 80-85 см. Будемо дивитися, шукати, думаю в місті можна знайти”.

Вже найближчим часом команда розпочне активну підготовку до ВЮБЛ сезону 2018//19. Оскільки цілі виросли, зміниться і підхід до тренувань.

“Починати тренування ми будемо десь з середини липня. І півтора місяці літа на свіжому повітрі будемо готуватися до чемпіонату, який повинен стартувати в жовтні. Почнемо з фізичної підготовки, у мене вже є певний план. Треба щось міняти, бо в цьому році ми так трохи розслаблено тренувались, не так, як в минулому сезоні. Тоді ми акцентували увагу на фізичній підготовці, а в цьому сезоні - на грі, на техніці і тактиці. Тому треба знайти золоту середину,” - розповів Мазур.   

Гарний результат у 2016/17 роках забезпечив команді належне фінансування у сезоні 2017/18. Житомирська обласна ДЮСШ “Юність” покрила всі витрати збірної 2005 р.н./, а це майже 100 тисяч гривень. Тож тренер Олексій Мазур сподівається на фінансову підтримку школи і у наступному сезоні.

“Я сподіваюся, що питання з фінансуванням не виникне. Знову будемо відштовхуватися від результату. Але в будь-якому випадку, ми будемо грати. Я з дітьми розмовляв на рахунок наступного сезону, всі налаштовані грати, налаштовані на призові місця”.

Юлія Оріховська, Спортивний Житомир