1 2 3 4 5 6

Футбол в Україні

Не аматорський підхід до аматорського футболу в Оржеві

На аматорському рівні ще залишилися люди, які фінансують футбол не, як кажуть, задля, а попри. Не задля вигоди, а попри кризові негаразди, всупереч логіці, у своє задоволення та на радість місцевим поціновувачам гри мільйонів. Один з таких — це Мирон Чернецький з селища Оржів, що на Рівненщині. Ні, зі свого гаманця Мирон Львович і копійки не дає, однак його заслугу в існуванні лідера обласного футболу, учасника чемпіонату України серед аматорів — ФК «ОДЕК», складно переоцінити.

Справа тут у ставленні Оржівського деревообробного комбінату до соціальної сфери. Воно — на найвищому рівні. Зокрема, не залишається осторонь і спорт, а його король, себто, футбол, поготів на троні. Спасибі Мирону Чернецькому, який на комбінаті обіймає посаду генерального директора і дуже прискіпливо слідкує за футболом. «Скільки комбінат витрачає на утримання команди?», — запитую у Мирона Львовича. «Скажу так: у нас — не аматорський підхід до справи. У футболістів та тренерського складу хороші зарплати, преміальні, клуб забезпечений усім, що необхідно для досягнення потрібного нам результату, словом, грошей йде немало», — з усмішкою відповідає президент ФК.

І він не лукавить — в Оржеві й справді не аматорський підхід до футбольного господарства. У селищі міського типу проживають усього чотири тисячі осіб, а зате є, без перебільшення, чудове футбольне поле, з грізною табличкою: «По газону не ходити». Послухалися поради й не топталися, як полюбляють «грішити» вітчизняні коментатори, по «смарагдовому газону». Більше слухали оповіді місцевих футбольних людей і дивувалися. Рівень-то й справді — професіональний.

«Мироне Львовичу, на яких позиціях «ОДЕК» в обласному чемпіонаті?», — продовжую розпитувати господаря. «Ми задаємо ритму і кожній команді за честь «взути» оржівців (сміється). А як виграють, то й до ранку можуть це святкувати», — з неприхованою втіхою відповідає президент. «А що важливіше для команди — внутрішня першість чи всеукраїнський аматорський турнір?» Відповідає: «Чемпіонат Рівненщини, це однозначно! Уже два роки його ми не вигравали, і тепер мусимо вибороти «золото». Інакше нас просто не зрозуміють уболівальники. А стосовно всеукраїнського турніру, то він для нас має радше символічне значення — аби футбольний люд не забував про Оржів».

Усе стало зрозуміло. І знову-таки дивно. На мій погляд, Рівненщина наразі має одну з найслабкіших позицій у вітчизняному профі-футболі, а в той же час ця гра тут не просто живе, а вибухає на іншому рівні, нехай і нижчому. «Мироне Львовичу, про рівненський «Верес» уже всі забули, на слуху з вашої області, в останні роки, — тільки «ОДЕК». Скажіть, чи вважаєте себе таким собі правонаступником?», — цікавлюся далі. «Що ти! У нас своя історія, свій погляд на футбол, і ми ніколи не будемо, як ти кажеш, правонаступниками. Бо, найперше, у професіонали не збираємося: знаємо, де граємо. А щоб підвищити планку до першої ліги (про другу й думати не варто), то, відповідно, треба великі фінансові затрати. Наразі їх ми не можемо собі дозволити», — говорить пан Чернецький. «А вас запрошували перебратися із селища в обласний центр?», — продовжую. «Не хочу про це говорити», — лаконічно, але зрозуміло відповів співрозмовник.

…Ба! В Оржеві розвивається навіть жіночий футбол! На дитячому рівні. Так, в ФК «ОДЕК» функціонує своя дитячо-юнацька школа, у якій займаються не лише місцеві хлопчаки, а й дівчата. «Вони побачили, що це цікаво, то й собі почали відвідувати заняття. Тепер є окрема дівоча група», — просто шокував словами пан Мирон. До речі, команда «у спідницях» виступає у своїх вікових групах й у розіграші чемпіонату України!

«Мироне Львовичу, скажіть відверто, ось нащо комбінату витрачати чималі суми, на мій погляд, не такі вже й далекі до позначки в мільйон гривень, на футбол?», — відверто питаю господаря. «Ростиславе, це — частина корпоративної культури. Виготовляємо фанеру найвищого гатунку, продаємо її в Європу, а гроші, зокрема, вкладаємо й у соціальну сферу. На мій погляд, бізнес повинен бути відповідальним. У нас воно так. Шкода, що не всюди знайдете подібні приклади», — пояснив Мирон Львович. А наостанок запросив у Оржів на фінальний етап аматорського чемпіонату України. Каже, що команда туди потрапить і обов’язково вимагатиме його проведення на своєму полі. Справа тут у банальному бажанні: стільки разів грали на останній стадії, а жодного разу й не приймали її вдома. «Нехай керівники Асоціації аматорського футболу України подумають, кому ж довірити це право. Якщо «ОДЕК» гратиме й цьогоріч не вдома, то не бачу сенсу в такій співпраці з ААФУ», — додав Мирон Чернецький.

… «Бувайте, Мироне Львовичу!», — довелося миттю перервати спілкування опісля важливого дзвінка президенту…
 

Ростислав БУНЯК, «УФ»
Футбол в Житомирі

 

Теги: аматори 

Схожі новини