08.08.2017 21:32

«Від віри в чудо до чергового розчарування»: репортаж про настрій на трибунах під час матчу «Полісся» - «Львів»

Минулої суботи, 5 серпня, в Коростені житомирський ФК «Полісся» приймав ФК «Львів» у рамках 4 туру ІІ ліги України. Хоча раніше ніколи не була на іграх нещодавно відродженого "Полісся" вирішила поїхати на матч, аби підтримати наших хлопців, заодно на власні очі побачити, як виглядає професійний футбол по-житомирськи, про який так багато говорять останнім часом у фанатських колах.

Хоча ФК «Полісся» приймає суперників «вдома». Однак «домом» для жовто-зелених поки є Коростень. А все тому, що стадіон «Полісся» у Житомирі мали зробити ще до кінця 2016 року. Поки всі чекають, доводиться долати майже 100 кілометрів, щоб потрапити на гру. Півтори години в дорозі і ось я вже підходжу до центрального входу коростенського стадіону "Спартак". На годиннику 17:45.

Спочатку йду до каси, щоб придбати квитки. Хоча до початку матчу ще 15 хвилин, але ажіотажу зовсім не має. Квиток на футбол коштує 20 грн. За ці гроші отримую ще й програмку, у якій можна прочитати про склад команд, їхню історію і т.д. Корисна річ, якщо ви не слідкуєте постійно за успіхами "Полісся".  Помічаю, що не всі охоче розстаються з грошима. Місцеві жителі не звикли платити за футболу себе вдома - в Коростені грають дві команди в чемпіонаті області і пускають своїх вболівальників на домашні матчі безкоштовно.

Щоб потрапити на стадіон, на вході потрібно подолати два кордони. Спочатку стюарти перевіряють наявність квитка, а далі поліція оглядає особисті речі, щоб ніхто не проніс небезпечних предметів, алкоголю і т.д. Одразу стає зрозуміло, що про безпеку дбають, але особливого огляду, як такого, все ж немає. У мою сумку просто заглянули і все. Тому, при бажанні, могла б пронести з собою багато чого. Дехто так і робив. Часто потім бачила, як люди на трибунах спокійно розпивали пиво. При тому, що диктор постійно оголошує про заборону вживання алкоголю.

Перед початком гри трибуни бурхливо обговорюють "успіхи" житомирського «Полісся» та організацію матчу загалом.

Вболівальники «зі стажем» Сергій Олександрович та Михайло Андрійович приїхали на матч з Житомира. Жаліються, що гра проходить у Коростені. На їхню думку, якби у Житомирі був свій стадіон, то і глядачів прийшло б набагато більше.

До обговорення приєднуються ще декілька людей. Головною темою розмови стає постійна невдача "поліщуків". Незважаючи на нотки розчарованості, вболівальники все ж сподіваються на чудо.

Вірить у краще і сімейна пара з Житомира Антон та Ірина. Чоловік сподівається, що попередній гіркий досвід дасть команді поштовх до запеклої боротьби.

А от Євген впевнений, що нормально грати ФК «Полісся» почне, коли у футболістів «вогонь буде в очах горіти». А для цього керівництву клубу потрібно, спершу, знайти таких гравців і забезпечити їм достойну оплату. А ще варто поміняти тренера.

О 18:05 стартує перший тайм матчу. Жовто-зелені розпочинають гру з атак воріт суперника. Вболівальники сподіваються на перший забитий гол «Полісся». Фанати клубу трохи запізнилися на гру. Схоже, дизель з Житомира знову запізнився. Однак ультрас з ходу активно "включаються" і активно підтримували команду. Хлопці добросовісно зривали голос різноманітними «кричалками» аби підняти духу команди.

В першому таймі було досить «гаряче». І на трибунах і в полі вирували емоції - атаки господарів та контратаки гостей, падіння, сутички на полі, вигуки «суддю на мило», а також злощасний гол у воротах «полісян» на останніх секундах першої 45-хвилинки.

Під час перерви частина вболівальників йде випити освіжаючих напоїв та чимось підкріпитися. В кіоску на стадіоні ціни вищі, ніж у стандартних магазинах. До прикладу, півлітрова пляшка солодкої води коштує 12 грн, літрова – 18 грн. Також там можна придбати каву, вартість якої стартує від 7 грн і вище, булочки, морозиво, зернята, горішки тощо.

Вирішую поспілкуватися зі стюардами. Цікаво, чи зможуть вони допомогти людям. Запитую, де знайти туалет та магазин. Чоловік без особливої емоційності показує що й де знаходиться. Тож глядачі, які знаходяться тут вперше, не заблукають.

До речі, щодо туалету. В перерві матчу із жіночою кімнатою виникла оказія. До початку гри вболівальниці могли зайти у приміщення з декількома кабінками і рукомийниками. А під час гри одна з них була вже закрита В жіночий туалет і так завжди черга більша, ніж у чоловічий, а тут ще й таке.

А на трибуні активно обговорюють побачене в першому таймі.

Марія приїхала на матч з Житомирського району разом з чоловіком та дітьми. Сім’я приїхала на власному авто. Чоловік Марії Сергій вважає, що команді не вистачає хороших футболістів. Але, на відміну від попереднього матчу з вінницькою «Нивою», цього разу «Полісся» більш зібране, вважає подружжя. Того разу родина їхала разом з фанатами клубу у одному автобусі.

Павло та Владислав місцеві. Вони прийшли просто подивитися футбол. Чоловіки зізнаються, що взагалі-то вболівають за коростенські команди. А ця гра їм поки що не дуже подобається. Павло каже, що жовто-зелені знову програють, так і не забивши жодного м’яча.
Ще один житель Коростеня Дмитро коментує матч: «Я за «Львів». Я за гарну гру. Вони хоча б забивають».

Лунає свисток, що сповіщає про початок другого тайму. Команди виходять на поле. Але у житомирян, після гола «у роздягальню» той запал, який був у них спочатку, помітно зникає. Глядачі також стають менш активними у підтримці своєї команди.

Після другого м’яча суперників жовто-зелені ще більше здають позиції. З трибуни можна почути незадоволені та навіть роздратовані коментарі у бік «Полісся»: «Комедія! Диви, що робиться!» «Догрались…» «Це рівень чемпіонату району 86-го року!». «Та забийте хоча б один гол, ще ж жодного у них немає» тощо. Стає трохи прикро, що глядачі «підливають олії у вогонь» нашим гравцям.

А третій гол остаточно «добив» вболівальників житомирського клубу. Дехто почав покидати стадіон, не дочекавшись закінчення матчу. А хтось ще й примовляв при цьому, що дарма витратив 20 грн.

Після фінального свистка команди мовчки покидають поле, а вболівальники розчаровано прямують у бік виходу. Розумію тих, хто витратив не лише 20 гривень на квиток, а й купу часу і грошей, щоб приїхати на гру в Коростень з Житомира. Тим паче, ще потрібно дістатися додому.

А от ультрас команди покинули свій сектор, навіть не дочекавшись фінального свистка. Вони зібрали свої банери, прапори, та з войовничим настроєм відправилися шукати президента клубу Віталія Лясковського. Втім, на щастя, цього разу все обійшлося мирно.

Хочеться сподіватися, що попри всі негаразди "Полісся" все ж зможе подолати всі проблеми і нарешті почати перемагати. А вболівальники нарешті побачать голи від своєї команди вже в наступному домашньому матчі, який відбудеться в Коростені вже за тиждень - у неділю, 13 серпня житомиряни прийматимуть ФК "Тернопіль".