22.05.2018 16:44

Житомир поза підозорами. Правоохоронці проводять масштабні обшуки футбольних клубів

35 українських футбольних клубів з Прем'єр-ліги, І та ІІ ліги підозрюються у договірних матчах - українські правоохоронці проводять масштабну спецоперацію проти злочинних груп, які організували розгалужену систему "договірних" матчів з футболу. У четвер, 22 травня Департамент захисту економіки, Головне слідче управління Нацполіції та ГПУ провели 40 обшуків на території 10 областей, повідомляє прес-служба МВС.

Житомирський ФК "Полісся" опинився поза підозрами, однак в стані суперників житомирян по групі А ІІ ліги обшуки проводилися. Під підозру потрапили чернівецька "Буковина", івано-франківське "Прикарпаття" та вінницька "Нива". Також серед підозрюваних - 5 клубів УПЛ та 16 з 18 клубів І ліги.

Правоохорнці виклали дозволені слідством до оприлюднення матеріали оперативного відео, де "приведені цифри і показано механізм брудних махінацій".

"Завершилася фундаментальна поліцейська спецоперація з припинення діяльності злочинних груп, які організували розгалужену систему "договірних" матчів з футболу. Сьогодні оперативники Департаменту захисту економіки Нацполіції під процесуальним керівництвом Генпрокуратури провели 40 санкціонованих обшуків у Києві та Київській, Житомирській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Одеській, Кіровоградській, Миколаївській і Чернігівській областях", - повідомив міністра внутрішніх спав Арсеній Аваков.

За його словами, Департамент захисту економіки Нацполіциі вів спостереження і документував активну роботу п'яти злочинних груп з організації договірних матчів із заздалегідь "фіксованим" результатом більше двох років.

"Для отримання "правильного" рахунку у матчі, використовувалися будь-які методи: від підкупу гравців, арбітрів, власників клубів до залякування і погроз. Суми "винагороди" за потрібний результат - перемогу або нічию - становили від 30 до 100 тисяч гривень. Заздалегідь знаючи результат гри, учасники злочинних груп робили ставки у букмекерських конторах, зареєстрованих в країнах Азії таі отримували величезні прибутки. Завдяки анонімності, непрозорості і безконтрольності тоталізаторів у цих країнах, своєрідний "футбольний бізнес" приносив організаторам до 5 мільйонів доларів щороку", - поінформував міністр.

 Спортивний Житомир