10.04.2018 11:57

Де житомирський ФК "Полісся" гратиме домашні матчі ІІ ліги України? Огляд варіантів від Спортивного Житомира

Вже в цю неділю, 15 квітня, житомирський ФК "Полісся" зіграє перший домашній поєдинок у весняній серії ІІ ліги України сезону 2017/18. Суперником житомирян стане ФК "Львів". Однак досі невідомо, де саме наша команда прийматиме гостей. Ігор Гундич не захотів відповідати на це питання під час презентації клубу. Тож ми вирішили зробити підбірку арен, де міг би вдома грати ФК "Полісся".

Нагадаємо, що восени 2017 року ФК "Полісся" грав домашні поєдинки ІІ ліги в Коростені, очікуючи на завершення реконструкції Центрального стадіону в Житомирі. Але зараз коростенську арену також закрили через ремонтні роботи (які мали розпочатися ще у вересні 2017 року).  Тож "жовто-зеленій" команді доведеться шукати інший стадіон на чотири домашні поєдинки, які потрібно буде ще зіграти в сезоні 2017/18.

Стадіон для ІІ ліги ПФЛ - дуже серйозна проблема. Навіть юніори зараз вимушені грати домашні поєдинки на виїзді.

Варіант 1 - грати на Київщині - не варіант?

Насправді в Житомирській області зараз практично немає арен, які б можна було б без проблем акредитувати для матчів професійної ліги. Тому рішення очевидне - шукати поля там, де вони є. Гарним рішенням стала б оренда стадіону біля Києва - в Бучі, Щасливому, Обухові чи інших. Нормальний газон, трибуни, інфраструктура і не найгірший варіант з трансфером - все це великий плюс варіанту. Насправді, він вивчався ще на старті ігор в ПФЛ.  Але регламент ПФЛ забороняє грати командам за межами свого регіону. Єдине виключення з цього правила - це рівненський "Верес", який грає у Львові. Та й то зараз команда юридично оформила львівську прописку...

Варіант 2 - таки Житомир

В Житомирі зараз дві арени на реконструкції - Центральний і Спартак. Однак цікавим варіантом міг би стати стадіон Військового інституту. Там є закрита територія, не найгірше (по міркам Житомирщини) поле і навіть криті трибуни. Там можна забезпечити окремий безпечний вихід для команд та суддів. Але є і ряд серйозних проблем.

Регламент вимагає наявності пластикових сидінь на стадіоні та нормальних роздягалень з душовими для команд і суддів. І якщо пару сотень пластикових сидінь можна було б оперативно встановити, то вирішити питання з роздягальнями було б складніше. В будь-якому випадку приведення стадіону до мінімальних норм потребувало б часу коштів. Але нічого в цьому напрямі не зроблено. Схоже, що керівництво міста та області вирішили, що ремонт третього стадіону в Житомирі, хай мінімальний - це буде вже занадто (насправді ні).

По тим самим причинам - трибуни і роздягальні - не підійде для ІІ ліги стадіон агроколеджу, де команда грала в аматорах. Плюс там поле просто в жахливому стані.

Варіант 3 - Новогуйвинськ

Стадіон "Танкіст" в Новогуйвинську планували акредитувати для ПФЛ ще в 2011 році. Там є трибуни з пластиковими сидіннями, нові роздягальні, в непоганому стані поле. Та й добиратися до Новогуйвинська дуже зручно, швидко і не дорого. Єдине, що потрібно було тоді зробити - добудувати громадський туалет. Але зараз проблем побільшало. І головна з них - на стадіоні лишилася лише одна роздягальня. Іншу перетворили на тренажерний зал.

Варіант 4 - Бердичів

Центральний стадіон Бердичева з самого початку розглядався як арена для ФК "Полісся". Там відносно нещодавно провели реконструкцію, зробили трибуни, є непогане поле, своя закрита територія. Найбільшою проблемою лишаються роздягальні, які знаходяться, по суті, в підвалі місцевого Будинку культури і зараз перебувають не в найкращому стані.

Варіант 5 - Новоград-Волинський

Ценральний стадіон Новоград-Воолинського також має трибуни із пластиковими сидіннями. свою територію. Питання про роздягальні лишаються відкритим. Інформації по цьому стадіону в нас не так і багато.

Також на всіх стадіонах області немає цифрового табло (окрім стадіону Коростеня). Але досвід того ж "Вереса"показує, що це не проблема

Чекаємо на анонс матчу від клубу і тоді дізнаємося, де саме можна буде підтримати ФК "Полісся"

 

Спортивний Житомир