11.06.2018 13:59

Хто стане суперником ФК "Полісся" у новому сезоні ІІ ліги. Аналітика Спортивного Житомира

Формат, список учасників і календар нового сезону 2018/19 в ІІ лізі варто чекати до 27 червня, коли відбудеться звітно-виборча конференція ПФЛ. Але частину суперників житомирського ФК "Полісся" можна спрогнозувати вже зараз. Одразу зазначимо, що остаточне рішення щодо включення клубів до ІІ ліги прийматиме виключно конференція клубів ПФЛ.

Втрати

- "Агробізнес" (Волочиськ)
- "Прикарпаття" (Івано-Франківськ)
- ФК "Львів"
- "Арсенал-Київщина" (Обухів)

За результатами сезону підвищення в класі в групі А, де грали житомиряни, отримали волочиський "Агробізнес" та івано-франківське "Прикарпаття". Залишилося дочекатися інформації, що клуби пройшли атестацію в І лігу. Обухівський "Арсенал-Київщина", який зайняв останнє місце в групі, має понизитися в класі. Але тут спрогнозувати реальну ситацію набагато важче, досвід показує, що клуб цілком може залишитися.

Ще один суперник житомирян - ФК "Львів" - займе місце ФК "Верес" у Прем'єр-лізі. Відповідно, місце львів'ян у ІІ лізі займе рівненський клуб.

Поповнення

- ФК "Верес" (Рівне) - отримав атеста
- "Минай" (Ужгород) - отримав атестат
- ФК "Калуш" (Івано-Франківська обл) - отримали атестат

Повернення рівнян у ІІ лігу стало маленькою "сенсацією" під завершення весняної частини сезону, хоча великого ажіотажу новина не викликала. Очікується, що "Верес" повністю перезавантажать, і він заново розпочне боротьбу за вихід у Прем'єр-лігу. Враховуючи досвід та амбітність рівнян, клуб може стати головним претендентом на вихід з групи. Меншого місцеві вболівальники просто не зрозуміють.

Ужгородський "Минай" вже отримав атестат в ІІ лігу, що підтвердив президент ФФУ Андрій Павелко. Клуб був заснований в 2015 році. У складі команди виступають кілька відомих гравців - воротар Дмитро Бабенко, захисник Олег Допілка, хавбеки Михайло Кополовець та Владислав Микуляк. За підсумками сезону "Минай" став чемпіоном групи 1 в аматорській лізі. У чвертьфіналі ужгородська команда зустрінеться з Таврією-Скіф (17 червня). 

ФК "Калуш" в нинішньому сезоні став п'ятим в групі 1 аматорського чемпіонату України, але зумів отримати атестат для участі в ІІ лізі. 

Під питанням

- ФК "Скала" (Стрий)
- ФК "Рочин" (Соснівка)
- ФК "Чайка" (Петропавлівська Борщагівка)

ФК "Скала" завершив сезон у ІІ лізі на четвертій позиції. Але неочікувано клуб розпустив гравців і заявив про можливе зняття з чемпіонату через розслідування по договірних матчах. Втім, остаточне рішення поки не прийнято.

Суперник ФК "Полісся" по аматорському чемпіонату - ФК "Рочин" з Соснівки - практично пройшов процедуру атестації в ІІ лігу ще минулого року разом із житомирянами, але в останній момент передумав і лишився в аматорах ще на один сезон - підтягнути матеріальну базу. Зараз клуб посів другу позицію в групі 1 аматорського чемпіонату, але зумів пробитися у півфінал змагань. Поки немає інформації щодо атестації клубу.

Давній спаринг-партнер ще МФК "Житомир" ФК "Чайка" (Петропавлівська Борщагівка) проходив процедуру атестації, але поки не отримав атестат. Зараз справа знаходиться на апеляції.

Спортивний Житомир