1 2 3 4 5 6

Футбол в Житомирі

Керівником нової федерації футболу обрано Юрія Опанащука

Замість професійної футбольної команди, яку Житомиру вже давно обіцяє губернатор області Сергій Рижук, Житомирщина отримала другу федерацію футболу і ще одного її керівника.  У вівторок, 15 березня, відбулась звітно-виборна конференція Житомирської обласної федерації футболу, яку ініціювала обласна влада. В її роботі взяли участь 45 делегатів з 52 запрошених. Відкритим голосуванням обрали новим керівником федерації Юрія Опанащука (директор готелю Житомир). Першим заступником голови став головний комуніст області Микола Тимошенко, а заступниками – Микола Сосюра та Володимир Зорнік.

На конференції також був затверджений склад виконкому і КДК

Виконавчий комітет Житомирської обласної федерації футболу

1. Опанащук Юрій Якович – голова федерації
2. Тимошенко Микола Михайлович – І заступник голови
3. Сюсюра Микола Петрович – заступник голови
4. Зорнік Володимир Романович – заступник голови
5. Марчук Костянтин Кирилович
6. Грищенко Андрій Валентинович
7. Гула Раїса Миколаївна
8. Кузьменко Віктор Йосипович
9. Мирончук Віктор Олександрович
10. Павлюк Руслан Віталійович
11. Угольников Дмитро Геннадійович

Ревізійна комісія
1. Шевчик Борис Володимирович – голова комісії
2. Легкий Юрій Володимирович
3. Пугач Олег Васильович

Контрольно-дисциплінарний комітет
1. Корж Віктор Петрович – голова комітету
2. Батюта Микола Миколайович – заступник голови
3. Зелінський Сергій Валерійович
4. Підгорчук Олександр Іванович
5. Романов Юрій Володимирович

Апеляційний комітет
1. Сечін Сергій Миколайович – голова комітету
2. Ціхон Сергій Павлович
3. Жмуцький Валерій Станіславович

Не все так просто як хотілось

Проблема в тому, що ще 12 січня відбулась інша, позачергова, звітно-виборча конференція футболу, на якій головою федерації було обрано Олександра Коцюбко. Легітимність тієї конференції і повноваження Коцюбко визнала Федерація футболу України і сам Суркіс. Проте обласна влада і попередній очільник федерації Олександр Чернявський вважають збори 12 січня нелегітимними.

Відтак на сьогодні в області діють дві федерації. Фактично, в футбольному середовищі стався розкол, але тривати так довго не може.


Коментарі щодо звітно-виборчої конференції ЖОФФ 15 березня:

- Федерація футболу України не потерпить в Житомирі дві федерації, - заявив журналістам Олександр Коцюбко. - І саме федерація має виступити арбітром і вирішити це питання. Поки ж обласна влада, фактично, заблокувала футбольне життя області. А Суркіс написав лист Рижуку з проханням втрутитись в ситуацію і визнати рішення ФФУ про підтримку зимової конференції.

Про розкол заявив і присутній у вівторок на конференції Мілетій Бальчос.

- Я вважаю те, що федерація розділилася на дві частини це «заслуга» Чернявського. Хочу вибачитися перед всіма, що свого часу активно лобіював Чернявського. На жаль, Олександр Петрович не виправдав надій, і не виконав поставлених перед ним завдань. Звертаюся до новообраному голові Юрію Опанащук, перед вами стоїть важливе завдання - об'єднати федерацію футболу в Житомирській області. Тепер думайте, як розв'язати цей вузол.

Найдієвішим способом подолати цю кризу Бальчос вважає розгляд справи у суді.
А поки триватимуть ці розбірки під загрозоб може опинитись Кубок Житомирщини. Минулого року в цей час вже відбувалось жеребкування серед команд, а перші ігри стартували вже в квітні.

Раїса Гула: “Я готова працювати і з Опанащуком і з Коцюбко”
Начальник головного управління сім'ї, молоді і спорту житомирської облдержадміністрації Раїса Гула готова сісти за стіл переговорів з керівниками обох федерацій футболу — Опанащуком і Коцюбко. Адже проблему потрібно вирішувати спільно, а не влаштовувати чвари.

За її словами, конференції 15 березня могло і не бути, якби Коцюбко надав управлінню всі необхідні документи.
- Напередодні 15 березня я зв'язувалась з Коцюбко і його представниками і питала, чи принесуть вони всі необхідні документи, які б підтверджували легітимність їхньої федерації. Ми готові були відмінити конференцію навіть в останні хвилини. Але ніяких документів вони не принесли, - розповіла Раїса Гула.

Управління може працювати лише з тими федераціями, з якими підписані угоди. Лише тоді складається спільний календарний план. В даному випадку для підписання ж цієї угоди необхідно подати документи щодо легалізації всіх футбольних федерацій районів.

- Ці документи, наскільки мені відомо, були лише в екс-голови федерації Чернявського. У Коцюбко їх просто не було. Тому в мене досі немає жодної підстави визнавати легітимною його як голову федерації. В нього немає і документів, на основі яких вони створили свою федерацію. Мені хотілось би їх бачити, - говорить Гула. - Я б хотіла бачити, як висувались делегати на конференцію 12 січня. Я їх до цього часу не бачила. Хоча з Коцюбко спілкувалась практично постійно і він неодноразово бував в управлінні.

Але Гула не бачить сенсу доводити справу до суду:
- Я вважаю, що всім нам потрібно сісти за круглий стіл і домовитись. Адже ми живемо в одній області, ми вболіваємо всі, щоб був футбол і разом можемо його розвивати, а не влаштовувати непотрібні чвари. Ми зв'язувались із заступниками Федерації футболу України Бандурко і Забродою і просили, аби вони прислали компетентних юристів, аби вони розібрались із документами федерації Коцюбко. Юристи були, але з нами не зустрілись і я не знаю, як пройшла їх перевірка.
Тож дії управління найближчим часом наступні — якщо обраний вчора голова ЖОФФ Опанащук принесе на підписання всі необхідні документи і вони виявляться в порядку протягом місяця, з ним підпишуть угоду і будуть працювати. Якщо ж документи нададуть і Коцюбко і Опанащук, це будеправова колізія.
- Тоді будемо розбиратись разом із юристами ФФУ і нашими, облдержадміністрації. Але наші юристи вже дивлись документи Коцюбко і там були серйозні проблеми, - розповіла Гула.

Олександр Коцюбко: "Арбітром має стати федерація футболу України"
Олександр Коцюбко не визнає легітимною конференцію ЖОФФ 15 березня. Про це він сказав журналістам одразу по завершенню зібранная.
Олександр Коцюбко вважає, що це була спроба влади захопити громадську організацію. А Федерація футболу України не потерпить двух федерацій в області. Саме вона має виступити арбітром і визначити, яку з федерацій визнавати.

Володимир Ткач: Конференція 15 березня – державний фарc"
Голова федерації футболу Житомира Володимир Ткач також не визнав обрання Опанащука:

- На конференції були 2-3 делегати, які займаються справді футболом. Переважна ж частина – посадовці усіх рівнів: починаючи від заступника голови облради і заступника губернатора до службовців управління сім’ї, молоді і спорту ОДА. З районів прибули також посадовці та якісь інші особи, які до футболу не мають ніякого відношення. Більше того, ці «делегати» не мають довіри, тому що їх не обирали. А потрапили вони на конференцію, можна сказати, за «рознарядкою», відповідно до якої просто складались списки. Як висновок: такий склад «делегатів» є порушенням статутних вимог обласної федерації футболу.

Крім того, конференція 15 березня була переповнена абсурдом. Перше - на ній прийняли по-новому всіх членів ЖОФФ, хоча ця процедура проводилася на попередній конференції. А приймати то треба було нових колективних членів. Однак на цій конференціях ніхто з числа нових членів ЖОФФ не був присутній. Друге – Олександр Чернявський сказав, що ФФУ йому не указ. Хоча за статутом, обласна федерація повністю підпорядкована ФФУ. Третє – знову пан Чернявський акцентував, що ЖОФФ не має відношення до роботи президента ФФУ Григорія Суркіса, і що в цьому році він буде переобраний. Але 30 грудня на виконкомі ми давали йому оцінку. Як це розуміти?

Свідченням вседозволеності одних і безправ’я інших стало те, що мені, як члену виконкому ЖОФФ, не дали слова, хоча я просив, бо хотів сказати правду: що був відсторонений від роботи виконкому, скоріш за все, за мою активну позицію. Пояснюю все це просто: у влади є свої інтереси, що вона хотіла поставити у керма ЖОФФ « свою» людину.


Але найбільшим абсурдом стало те, що «обрали» головою обласної федерації особу, якій контрольно-дисциплінарний комітет ФФУ ( відбувся 2.02. 2007р. у складі Стаднікова В.І.,Бальчоса М.В.,Режка С.М.,Трошкіна В.М.,Бандурко О.І.,Лутюка Д.М., Сирити С.А.,Скворцова В.С.) заборонив займати керівні посади у „футбольній” федерації Житомирщини. Ця людина - Юрій Опанащук, директор готелю «Житомир», і відомий він тим, що, будучи заступником голови ЖОФФ чотири роки тому, на свій розсуд знімав команди із змагань, вирішував хто чемпіон, а хто не чемпіон, словом, займався свавіллям.

Футбол в Житомирі
Теги: ДЮСШ Динамовець кабінетна ліга Юрій Опанащук 

Схожі новини