10.08.2018 14:10

Олексій Сорокопуд про дербі між "Поліссям" і "Нивою": Раніше рідко коли автобус з житомирськими фанатами повертався цілим з Вінниці.

В неділю, 12 серпня, в рамках 4 туру ІІ ліги України з футболу ФК "Полісся" прийматиме вінницьку "Ниву". Протистояння між цими двома командами завжди мали надпринциповий характер дербі. Чому так склалося "Спортивному Житомиру" розповів один із найстаріших вболівальник "жовто-зеленої" команди Олексій Сорокопуд.

- Я згадую свій перший виїзд за нашу команду - він якраз був саме у Вінницю на гру з "Нивою" за тоді ще "Спартак" Житомир. Це був 1988 рік. Сам матч закінчився внічию 1:1. Шишков вивів Житомир уперед, але потім Морозов головою після кутового зрівняв. Приїхали нас чоловік 25-30 житомирського “Спартака”. На стадіоні нас відгородили міліцейським кордоном і ми цілий матч перегукувалися з місцевими. Коли їхали назад - міліція нас оточила, не знали куди дівати. Автобуса не було. Нас під конвоєм завели на вокзал, посадили безкоштовно на просту електричку до Козятина. Відправили, аби ми у Вінниці не кіпішували. В Козятині нас знову ж міліція зустріла і безкоштовно посадили на іншу електричку до Бердичева, аби лиш ми виїхали з області. А в Бердичеві нас вже зустріли наші і кажуть - хлопці, валіть отсюда. І ми пішки пішли в сторону Реї. А в шість ранку вже трапився перший автобус і ми змогли таки дістатися додому. Веселі були часи. 

- Все було настільки серйозно?

- Так, адже Вінниця - це завжди дербі. В старі часи доходило до розбитих автобусів і завжди був аншлаг на стадіону. В Житомирі весь стадіон скандував “Только винницкая “Нива” пьет житомирское пиво”. Й по іншому кричали. У Вінниці нас теж не любили. І замість того щоб дивитися футбол болільники між собою перегукувались. Постійні були взаємні образи і це тягнулося з року в рік.

Коли перевізники чули, що житомирські вболівальники збираються їхати у Вінницю на футбол, автобус ніхто не давав, ніяке АТП. Бо знали, що вікна повибивають. Не раз було так, що житомирські вболівальники приїздили автобусом, а наз їхали без скла, бо все розбивали. І у вінничан ті самі проблеми були. Така в нас була “дружба”.

- Чому такі відносини склалися саме з "Нивою"? Чому не Рівне, не Хмельницький - вони теж поруч, а саме Вінниця?

- Були такі часи, коли команди не просто грали в одній лізі. Вони боролися за перші місця. Були не просто матчі між “Нивою” і “Поліссям”, а часто вирішальні поєдинки за лідируючі позиції. Це як донецький “Шахтар” і київське “Динамо”. Був такий час, коли “Нива” і “Полісся” ділили між собою перше-друге місце і це була бойня за звання чемпіона. Так що ці два фактори - сусіди географічно і сусіди по турнірній таблиці зіграли своє. 

- Які зараз стосунки з вінницькими вболівальниками?

- З часом все зовсім помінялося. Вболівальники вже не б’ють один одному автобуси а їздять в гості. Так само в неділю вінничани приїдуть в гості дивитися на стадіон, в музей. Все якось цивілізовано стало.

Нагадуємо, що матч у Новограді-Волинському розпочнеться о 18.00. Пряму трансляцію гри можна буде побачити ОНЛАЙН на нашому сайті.

Спортивний Житомир