11.05.2018 10:13

Микола Подранний розкрив подробиці участі збірної Житомирщини у Кубку Регіонів ФФУ

Збірна Житомирської області під керівництвом Миколи Подранного перемогла команди Чернігівської (3:1), Київської областей (3:1) у відбірковому етапі Кубку Регіонів ФФУ й вийшла до наступного етапу змагань, який відбудеться 15-16 травня в Івано-Франківську.

Через тиждень після перемоги, коли емоції вже притихли, вдалося  зустрітися з головним тренером збірної Житомирської області та поговорити про підготовчі етапи, атмосферу в колективі, а також втрати команди.

– Микола Володимирович, як проходила підготовка до відбіркового етапу Кубку Регіонів ФФУ?

–  У рамках підготовки збірна зіграла два товариські поєдинки. Так як не хотілося заважати підготовці футболістам у своїх клубах до нового сезону, вирішили зіграти спаринги у будні дні. Під час ряду товариських зустрічей вдалося переглянути 95 % футболістів і визначитися з оптимальним складом на кубок. Звичайно ж, були і складнощі: через певні причини не мали змоги переглянути всіх гравців, які були «на аркуші».

Хотілося якомога більше футболістів залучити до збірної, у тому числі й з Першої ліги. Проте було обмаль часу для визначення потенційного складу, власне тому, орієнтувалися на Вищу лігу. Я думаю, що в тих гравцях, які в заявці ми не помилилися.

29792002_2045121759074318_1329775007882018816_n

– У збірній зібрані футболісти з різних команд Чемпіонату Житомирщини. Яка атмосфера панує в колективі?

–  Перемога завжди додає позитиву, зокрема, у відносинах між гравцями. Перемога у товариських матчах і, звичайно, у відбірковому етапі Кубку Регіонів ФФУ максимально зріднила всіх футболістів, які представляють різні клуби Чемпіонату Житомирської області. Хлопці виглядали як єдине ціле, у них було бажання грати за збірну області, це дійсно відчувалося.

У першу чергу, хочу подякувати тим гравцям, які не дивлячись на втому, особисті плани, ігри за клуби по-бойовому підійшли до кожного матчу. І я не помітив жодного, хто хотів би зекономити свої сили. Всі горіли, всі хотіли вийти на поле та здолати суперника. Вважаю, що вдалося створити здоровий мікроклімат у колективі.

Ми зуміли досягти позитивний результат, що головне на сьогоднішній день. Федерацією ставилось завдання вийти з групи, яке й було виконано. Я дякую Житомирській обласній федерації футболу на чолі з Русланом Павлюком за всебічну підтримку команди.

IMG_20180426_184936

– Що скажете про рівень команд-суперниць відбіркового етапу?

– Збірна області остерігалася кожного колективу, адже Кубок Регіонів ФФУ – зовсім інший, новий для нас турнір. Ми не бачили рівня команд, не знали футболістів, які представляли свої збірні. У роздягальні говорив хлопцям, що перші 15 хвилин дадуть інформацію про суперника, від якої вже будемо відштовхуватися.

На мою думку, перша гра з Чернігівською областю була набагато складнішою, аніж матч із Київщиною. Федерація Чернігівщини підійшла дуже організовано до створення команди. Це відчувалося і по рівню футболістів, і в організаційних моментах, які виникали на футбольному полі.

–  Як вдалося мотивувати гравців збірної на чотири тайми після виснажливого матчу з Чернігівщиною?

На другу гру, виходячи з того, що були виснажені, а команда Київської області відпочивала перед матчем, побудували певний план на поєдинок: за рахунок великої кількості заявлених намагалися виснажити суперника, що, власне, і вийшло.

Не дивлячись на нелогічний гол з кутового, ми планово йшли по шляху, який для себе вибудували перед поєдинком. Ніхто не сумнівався в поставленій тактиці. Коли починався додатковий час, було помітно, що Київщина не мала бажання виходити на поле. Відчувалося, що наша збірна дотисне суперника.

IMG_20180425_193755

– Зв’язка Яцковець-Постолатьєв принесла збірній Житомирської області чотири забитих…

– Приємно мати таких гравців у команді: майстрів своєї справи. Хлопці гарно робили покладену на них роботу.

На полі грає 11 людей, а в нашому випадку, навіть 18.  Дякую Постолатьєву і Яцковцю за те, що доводили справу, яка розпочиналася від воротаря та захисників, до логічного кінця. Даний дует не підводив, а лише ставив заключні крапки своїми забитими.

– Під час матчу розіграшу Суперкубку Житомирської області між ФК «Полісся» (Ставки) й ФК «Полісся» (Городниця) Епі Мішеля Алана забрала швидка. Один з провідних гравців встигне відновитися до наступного етапу турніру?

– У Майка велике, хоробре серце, він справжній боєць. Йому потрібно небагато часу, щоби загоїти свої рани і вийти чи то за збірну, чи то за клуб. Хочеться, аби всі максимально прибули до збірної. Маємо приємну головну біль:  коли з великої кількості обираєш кого заявити. Сподіваюсь, що обласна федерація організує прибуття всіх хлопців до збірної, а вони, повірте, цього хочуть.

– Збірна готова знову провести два підряд матчі, один з яких по чотири тайми?

– Думаю так, ми вже це приходили. Коли у команді зібрані гравці одного рівня, на яких можна розраховувати –  це комфортна робота для тренера.

– І на завершення, що скажете про потенційних суперників нашої збірної.

– Всі команди Кубку Регіонів ФФУ – темні конячки, тому важко сказати про їх рівень. Напевно, вони так само думають і про нас.

Всі хлопці, тренери, налаштовані тільки на перемогу. Будемо робити все для того, аби пройти до фінального етапу. Хочемо бути серед найкращих, адже перемагати завжди приємно.

За матеріалами ЖОФФ

Спортивний Житомир