26.12.2018 11:11

Віктор Таран: 44 команди у чемпіонаті Житомира з футзалу - це високий показник нашої роботи

Надворі зима, а це означає що футзальний сезон у повному розпалі. Чим живе житомирський футзал сьогодні і які його перспективи ми дізналися у Віктора Леонідовича Тарана, голови Асоціації футзалу Житомирської області.

- Назвіть кілька важливих, значущих подій у футзальному житті Житомирщини, як підсумок 2018 року.

- По-перше, наші хлопці, які грали в аматорських командах, були вихованцями наших шкіл футбольних та футзальних секцій, заграли в чемпіонатах України у професійних клубах; у нас є постійний член збірної України.

По-друге, у цьому році радикально збільшилась кількість команд, які беруть участь у чемпіонаті міста Житомира. Попередні заявки подали 52 команди, із них 8 команд відмовилися від участі, і відповідно залишилось 44 команди - а це високий показник нашої роботи. Також з рекомендації президента Асоціації футзалу України я став головою Комітету аматорського та масового футзалу України, і кількість роботи збільшилась у рази.

- Цього року помітно збільшилась кількість команд у чемпіонаті Житомира. Як Ви вважаєте, це позитивно вплине на розвиток футзалу Житомира? Тут спрацює правило: чим більша конкуренція, тим кращий результат?

- Звісно. Чим більша конкуренція, тим більша цікавість до футзалу, як до виду спорту. Коли є вибір із великої кількості, то рано чи пізно це переростає у якість. З власного досвіду скажу, що це працює. Конкуренції не треба боятися. Навпаки, добре, що на чемпіонаті буде велика кількість команд, що висока конкуренція. Сподіваюсь, що саме здорова конкуренція дасть можливість кожній команді та кожному учаснику вирости, а також отримати безцінний досвід та максимум задоволення від змагання.

- Представник Житомира в Екстра-лізі ФК «ІнБев/НПУ» не дуже вдало виступив у першому колі Чемпіонату України. Озвучте свою думку з цього приводу. 

- Вважаю, доречно буде відразу пояснити, що Екстра-ліга - це чемпіонат України з футзалу у найвищому дивізіоні, на кшталт футбольної Прем'єр-ліги, баскетбольної Суперліги. Наприклад, київське «Динамо», як футбольний клуб, до Федерації футболу Києва та Київської області немає безпосереднього відношення. Так само у нас з ФК «ІнБев/НПУ».

Буде некоректно висловлювати свою думку і обговорювати причини поразки, адже це внутрішні справи клубу, і питання краще адресувати керівництву. Хоча і хочу зазначити, що команда закінчувала коло досить добре, про що говорить перемога над досить сильною командою «Титан». А також передостання гра, особисто мені, дуже сподобалась. На мою думку, і технічно, і тактично команда «ІнБев/НПУ» спрацювала на всі сто. До речі, їхня команда, яка грає в аматорському футзалі, входить у трійку лідерів. ФК «ІнБев/НПУ» має свою футзальну дитячу студію і робить масу роботи щодо розвитку футзалу в цілому.

- Вікторе Леонідовичу, у Вашій практиці були випадки, коли любитель змінив статус аматора на професіонала?

- Рік тому під час Кубку України з футзалу, який виграла житомирська команда «Полісся», Денис Бланк став кращим нападником турніру й отримав запрошення до юнацької збірної України з футзалу і зараз успішно виступає у її складі. Андрій Лисенко, який футзалом почав займатися в Житомирі, у цьому році став бронзовим призером чемпіонату світу серед студентів, а також він є гравцем національної збірної України та учасником чемпіонату Європи 2018 року. Думаю, одного інтерв'ю буде мало, щоб розказати про всіх, хто втратив статус аматора і став професіональним гравцем.

- У голови Асоціації футзалу Житомирської області є ще якісь хобі, захоплення, крім футзалу? 

- Рибальство. Для мене це справжній відпочинок і найкраще проведений час: це коли терпляче чекаєш кльову і радієш новому трофею. Кожного року, після закінчення футзального сезону, даю собі обіцянку, попереджаю дружину та всіх, що кожні вихідні у мене риболовля та відпочинок. Настає осінь – і я розумію, що виїхав порибалити максимум двічі. А все тому, що роботи вистачає, і виникають завдання, які треба вирішувати, не відкладаючи на потім.

за матеріалами Діловий Житомир

Спортивний Житомир