14.09.2017 15:12

Призер Універсіади 2017 про головну проблему української гімнастики: «Для нас кожна людина на вагу золота»

Житомирський студент, чемпіон України, майстер спорту міжнародного класу зі спортивної гімнастики, переможець та призер багатьох всеукраїнських та всесвітніх змагань Петро Пахнюк планує представляти Україну на Олімпіаді у Токіо.

«Основна мета – це Олімпійські ігри 2020. В цей час все місто і кожна людина дихає цим святом. Це не передати словами. Це потрібно хоча б раз побачити на власні очі,» – зізнається спортсмен.

Петро брав участь в Олімпійських іграх 2016 від Азербайджану. Однак нещодавно повернувся в Україну, щоб прославляти її на міжнародному рівні.

Спортсмен зауважив, що українським гімнастам важче вибороти перемогу на Олімпіаді, ніж, наприклад, китайській команді. Бо цей вид спорту є дуже травматичним. І якщо з основного складу Китаю вилетить сильний спортсмен, то його легко зможе замінити інший. На відміну від української команди.

«На минулих іграх у Ріо-де-Жанейро виступ нашої команди був трохи невдалим через травму одного із спортсменів. Це головна проблема української гімнастики, тому що у нас в основному складі 14 чоловік. Але є лише 3-4 людини, які можуть конкурувати з кимось на світовому і європейському рівні. І якщо хтось один виходить, то команди просто не буде. Тобто для нас кожна людина на вагу золота,» – зазначив Пахнюк.

Головними конкурентами України на Олімпійських іграх 2020 Петро вважає Японію – переможницю минулих ігор; Китай, який виграє за рахунок великої кількості спортсменів; а також – Америку та Росію.

Оріховська Юлія, Спортивний Житомир