04.10.2017 10:59

Ірина Колесник: «Житомирським тренерам заробітної платні не вистачає, щоб прожити»

Тренер з чоловічої спортивної гімнастики в Житомирській ДЮСШ №2 та викладачка факультету фізичного виховання і спорту в ЖДУ ім. Івана Франка Ірина Колесник розповіла про стан і проблеми гімнастики в Житомирі, та чому вона не змогла побудувати спортивну кар’єру.

– Ірино, як і де Ви почали займатися спортивною гімнастикою?
– Раніше на всю Житомирську область було одне відділення спортивної жіночої гімнастики. Воно знаходилось у Бердичеві. Але так сталося, що у 2008 році, якраз коли я виконала норматив майстра спорту, наша школа закрилася. Пов’язано це було з тим, що старший тренер пішов на пенсію, і все «посипалося». З тих пір на Житомирщині є лише одне відділення гімнастики, і тільки чоловічої. Жіночої взагалі немає. І це постає великою проблемою. Тому що це красивий вид спорту.

– Коли Ви вступили в ЖДУ ім. Івана Франка, чи була тут можливість побудувати спортивну кар’єру?
На базі університету неможливо розвиватися у спортивній гімнастиці. А наш гімнастичний зал призначений лише для загальнорозвиваючих вправ. А побудувати кар’єру гімнастки у таких умовах просто неможливо. Це мені потрібно було б відразу після закриття школи їхати в Київ і там займатися, бо там є спеціалізовані зали».

– Як Ви стали тренером у ДЮСШ №2?
Мене запросили на роботу, після того, як я пройшла там практику. Мені запропонували чоловічу гімнастику. Я одразу погодилася, бо я настільки люблю гімнастику, що мені було байдуже з чого починати. Спочатку було дуже важко, бо чоловіча гімнастика відрізняється від жіночої. До того ж робота з маленькими хлопчиками з шести років – це теж тяжко, бо вони дуже енергійні. Мені багато хто говорив: навіщо тобі та чоловіча гімнастика? Але я нікого не слухала і намагалася усілякими способами удосконалювати свої знання.

– Окрім цього, Ви також викладаєте в ЖДУ ім. Івана Франка. Як вдається поєднувати?
Так, в цьому році мене запросили викладати на факультет фізичного виховання і спорту, тому що також немає фахівців із гімнастики. На цьому етапі мені звичайно дуже важко, але нічого страшного, думаю впораюсь.

– Чому, на вашу думку, не вистачає кваліфікованих кадрів з гімнастики в нашій області?
По-перше, це дуже специфічний вид спорту, і цим потрібно займатися з дитинства. От зараз нам дійсно в школу потрібен кваліфікований тренер. І скільки я випускників факультету не питала, то вони не готові піти, бо у них не вистачає знань, практики.

По-друге, ті, хто має такі навички, не хочуть працювати. Тому що тієї заробітної платні, яку пропонують зараз, їм не вистачає, щоб прожити. Вони їздять за кордон, виступають в цирку. Бо за кордоном гімнасти дуже затребувані. Багато наших тренерів, які працювали, теж поїхали шукати кращого життя.

Юлія Оріховська, Спортивний Житомир