31.10.2017 10:42

Кияни виграли відкритий турнір Житомирської області з регбі на візках

Минулими вихідними, 28-29 жовтня, в Житомирі відбувся відкритий турнір Житомирської області з регбі на візках. 

У підсумку, в матчі за третє місце команда Одеської області перемогла команду Рівненської області з рахунком 13 : 9. Окремо в матчі слід відмітити капітана одеситів Олега Соколова, який чи не найкраще з усіх учасників володіє технікою ведення м’яча на візку, грамотно, швидко, одним словом майстерно обминаючи всі перешкоди на своєму шляху.

В поєдинку за перше місце точилася дуже запекла боротьба. Гол за голом почергово здобували команди Житомирської та Київської областей. Перший період закінчився з рахунком 7:7, а на останніх 15 секундах другого періоду команді Київської області вдалося відіграти одне очко.

Шанс у житомирян був після чудового пасу на випередження капітана команди «Спарта» і члена збірної команди України Ігора Радзивіла. Його партнер по команді зумів вийти з пресингу киян на нашій половині поля і піти у відрив, однак йому не вдалося впоратися з прийомом м’яча. Фортуна була на боці гостей із столиці.

За рахунку 15:14 переможцем турніру стала команда Київської області. Житомирська команда «Спарта», основу якої складають спортсмени з Баранівки (3 чоловіки + 1 жінка), у виснажливій боротьбі поступилась дійсно гідним суперникам.

Баранівська команда у складі Володимира Кушка, Амелії Кушко, Дмитра Присяжнюка та Ігоря Радзивіла гідно представляла Житомирську область на цьому турнірі і посіла почесне друге місце. Кращем гравцем турніру визнано Амелію Кушко, яку було нагороджено спеціальним кубком та призом від організаторів змагань. 

Всі учасники змагань отримали подарунки, а саме комплектуючі елементи - камери для візків від ЖРЦ «ІНВАСПОРТ» та Житомирської міської спілки ветеранів афганської війни, переможців турніру команду Київської області було нагородженні окремими пам’ятними подарунками.

Більш ширше хотілося б зазначити, що у процесі організації турніру ЖРЦ «ІНВАСПОРТ» в черговий раз зіткнувся з основною проблемою проведення, коли треба провести дійсно гідно турнір, на належному рівні і відповідно до всіх організаційних і технічних правил, – це доступність для людей з обмеженими фізичними можливостями в нашому місті Житомирі.

Ніхто не замислювався, але доступність у закладах потрібна 50-ти% населення України. Це і люди похилого віку, які пересуваються з паличкою, це і батьки з візком, й ті, які зламали ногу.

"ЖРЦ «ІНВАСПОРТ» закликає владу міста Житомира і Житомирської області спільно з міським та обласним комітетами для забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури відповідно міста та області - на 2018 рік нанести на аркуш паперу та роздрукувати МАПУ ДОСТУПНОСТІ для людей з інвалідністю в цілому і по окремо, з врахуванням нозологій, для не зрячих, для не чуючих, для людей з ураженням опорно-рухового апарату та з вадами розумового та фізичного розвитку, скласти ДОВІДНИК ДОСТУПНОСТІ (готелі, заклади харчування, супермаркети-магазини, спортивні заклади - стадіони, басейни, спортивні зали, культурні заклади - кінотеатри, театри, бібліотеки, музеї; медичні заклади, навчальні заклади, державні установи, підприємства з вільним доступом та робочими місцями для людей з інвалідністю, служби-послуги для людей з інвалідністю – соціальне таксі, соціальне авто тощо)."

ЖРЦ «ІНВАСПОРТ» ВІТАЄ переможців турніру - команду КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ, а також призерів та учасників змагань і впевнений, що дана подія є гарним початком традиції проведення саме у Житомирі даного турніру підвищуючи його рівень та покращуючи умови забезпечення та проведення.

Спортивний Житомир