24.10.2017 12:15

Малинські плавці в ластах підбили підсумки змагального сезону

Відбулося засідання Федерації підводного спорту та підводної діяльності України, на якому були підведені підсумки 2017 року з плавання в ластах і підводного орієнтування, а також обговорено проект «Календарного плану всеукраїнських та міжнародних змагань з підводного спорту на 2018 рік», систему відборів на всеукраїнські та міжнародні змагання, а також складено список збірної команди України на 2018 рік з плавання в ластах. До основного складу збірної може ввійти і спортсменка Малинського Спортивного клубу «Оазис» майстер спорту України Анастасія Сайко.

Анастасія в цьому році на Чемпіонаті України була другою на дистанції 400 м плавання в біластах, четвертою на 200 м, п’ятою на 100 м, третьою в естафеті 4 х 100 м в біластах (в змаганнях Кубку України – другою). Вона стала володаркою трьох медалей (1 - срібна та 2 – бронзові), а по таблиці Мінмолодьспорту набрала 304 балів. Це найкращий показник серед спортсменів СК «Оазис» та Житомирщини. Крім того, слід зазначити, що Сайко входила до складу збірної команди України (кандидат) 2017 року з плавання в ластах.

А взагалі в сезоні 2017 року в складі збірної команди Житомирської області в Чемпіонатах та Кубках України з підводного спорту (плавання в ластах та підводне орієнтування) виступали 17 спортсменів Малинського Спортивного клубу «Оазис», 10 з яких стали призерами цих Всеукраїнських найвищих змагань та завоювали 26 нагород, з яких 6 срібних та 20 бронзових. Крім того, 15 із 17 підводників попадали до вісімки кращих на дистанціях плавання в ластах чи шістки в підводному орієнтуванні, за які нараховуються рейтингові очки. Разом вони набрали рекордну суму балів – 1643, в тому числі, 940 в плаванні в ластах і 703 в підводному орієнтуванні.

Запам’ятається цей рік ще й тим, що вперше в історії СК «Оазис» його спортсменка Олександра Панченко стала срібним призером міжнародних змагань (2-й етап Кубку світу з плавання в ластах, м.Ліньяно, Італія, 24-26.03.2017). Вона виступала в складі збірної команди України на дистанції естафетного плавання 4 х 50 м в біластах.

Крім того, в 2017 році зафіксовано також рекорд по кількості завойованих медалей за рік. На сьогодні спортсмени є володарями 63 нагород змагань різного рівня, серед яких 14 золотих, 19 срібних і 30 бронзових. Але ці цифри можуть ще збільшитися, адже в грудні в м.Харків відбудуться змагання з плавання в ластах: останні в сезоні 2017, та перші по підготовці до сезону 2018 (в лютому – Кубок України).

Участь збірних команд Житомирщини в Чемпіонатах та Кубках України 2017 року фінансово забезпечило Управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації на чолі з начальником Гресь Світланою Миколаївною, за що їм вдячні спортсмени СК «Оазис» і Житомирська обласна незалежна Федерація підводного спорту та підводної діяльності.

А взагалі, за період виступів на Чемпіонатах і Кубках України 2012-2017 років спортсмени СК «Оазис» м.Малин Житомирської області стали володарями 91 медалі, з яких 1 золота, 16 срібних та 74 бронзових. Крім того, підготовлено чотирьох майстрів спорту України, одного кандидата у майстри спорту та двох спортсменів першого розряду.

Василь Степаненко,
Заслужений тренер України,
президент Громадської організації
«Житомирська обласна незалежна
Федерація підводного спорту та підводної діяльності»,
директор Спортивного клубу «Оазис» (на громадських засадах)

Спортивний Житомир