12.03.2019 17:45

Підрядника, який мав будувати станцію водних видів спорту в Житомирі зобов'язали повернути 630 тисяч гривень

Фірму-підрядника, яка мала будувати станцію водних видів спорту в Житомирі зобов’язали повернути до місцевого бюджету понад півмільйона гривень.

Про це 12 березня повідомила прес-служба прокуратури Житомирської області.

«Житомирською місцевою прокуратурою було заявлено позов в інтересах держави про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю 630 тис. грн до місцевого бюджету, який господарським судом м. Києва задоволено у повному обсязі. Таким чином, за втручання органів прокуратури, рішенням суду зобов’язано товариство повернути 630 тис. грн, отриманих як аванс на підставі договору, який визнано недійсним», - йдеться у повідомленні.

Як уточнили в прес-службі прокуратури, мова йде про те, що комітет з конкурсних торгів управління капітального будівництва Житомирської міськради під час визначення переможця тендерних пропозицій на закупівлю за бюджетні кошти робіт з будівництва станції водних видів спорту у Житомирі, відхиливши більш вигідну пропозицію, прийняв рішення про укладення договору підряду із зазначеним товариством.

Проте установлено, що товариство, з яким за результатами проведених торгів було укладено договір про виконання робіт на загальну суму понад 4,2 млн грн, безпідставно завищило суму, включивши у розрахунок вартість робіт та матеріалів, що не передбачалися тендерною документацією, чим порушило вимоги Закону України «Про публічні закупівлі». За позовом місцевої прокуратури, господарським судом Житомирської області зазначене рішення тендерного комітету та договір підряду визнані недійсними.

«Разом із цим, незважаючи на рішення суду, підрядник більше року не повертав 630 тис грн авансового внеску, хоча роботи не виконувалися. Лише за втручання місцевої прокуратури приватне товариство зобов’язали повернути до місцевого бюджету понад півмільйона гривень», - зазначили в прокуратурі.

Спортивний Житомир