13.12.2018 09:51

Спортсмени Житомирщини отримали понад 1 млн грн стипендій від голови ОДА

Цього року 50 спортсменів області щомісячно отримували стипендію від голови ОДА у розмірі від 800 до 4000 гривень. Загалом переможцям Олімпійських, Паралімпійських, Дефлімпійських іграх, чемпіонатів та Кубків Європи, світу, України виплатили 1,1 млн грн з обласного бюджету.

Про це повідомила начальник управління національно-патріотичного виховання, молоді та спорту ОДА Світлана Гресь.

«Відповідно до розпорядження голови ОДА цього року, як і минулого, 50 спортсменів області щомісячно отримували стипендії. Протягом року комісія тричі змінювала стипендіатів і в залежності від змагань – Олімпійські, Паралімпійські, Дефлімпійські ігри, чемпіонати світу, Європи, України – переможцям кожного місяця перераховували від 800 до 4000 грн. Загалом на стипендії з обласного бюджету виплачено 1,1 млн грн. Вже у січні ми плануємо провести засідання, аби визначити стипендіатів на 2019 рік», – розповіла Світлана Гресь.

У 2018 році виплатили 10 стипендій по 4000 грн, 10 стипендій по 2800 грн, 10 стипендій по 1400 грн, 10 стипендій по 1000 грн, 10 стипендій по 800 грн.

Висунення спортсменів-кандидатів на здобуття стипендії проводять старші тренери збірних команд області з виду спорту, голови обласних спортивних федерацій (осередків Всеукраїнських спортивних федерацій), керівники фізкультурно-спортивних установ та організацій.

Для того, щоб отримувати щомісячну стипендію Житомирської ОДА, спортсменам потрібно здобути призові місця на Олімпійських, Паралімпійських, Дефлімпійських іграх, чемпіонатах та Кубках Європи, світу, чемпіонатах України серед дорослих, молоді та юніорів.

Світлана Гресь додала, що також у 2018 році задля стимулювання провідних спортсменів та тренерів області переможці та призери отримали ще матеріальні винагороди на загальну суму 650 тис. грн.

За результатами виступів на міжнародних та Всеукраїнських змаганнях з олімпійських та неолімпійських видів спорту переможцями та призерами стали понад 800 спортсменів області, з яких понад 120 – призери чемпіонатів світу та Європи з таких видів спорту: армспорт, гирьовий спорт, легка атлетика, змішані єдиноборства ММА, підводний спорт, кунг-фу, триатлон, бокс, карате, хокей на траві, веслування на човнах «Дракон».

Довідково: У 2018 році на Житомирщині провели 175 чемпіонатів області, 16 чемпіонатів України, спортсмени взяли участь у 285 чемпіонатах України з олімпійських та неолімпійських видів спорту.

Спортивний Житомир