27.10.2017 17:02

У Житомирі відбудеться відкритий турнір Житомирської області з регбі на візках

В Житомирі з 28 по 29 жовтня 2017 р. проводить відкритий турнір Житомирської області з регбі на візках серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату. Участь у турнірі вже підтвердили команди з м. Рівне, м. Одеса та Київської області.

Про регбі в Україні вже знають більш-менш добре. А от те, що в регбі можна грати на інвалідних колясках, для переважної більшості є новиною. Цим спортом активно займаються у 27 країнах. Ще в десятці держав ця гра тільки починає розвиватись – однією з них є Україна.

Регбі на візках – це командний вид спорту, який спеціально розробили для людей з травмами хребта в шийному відділі (тетраплегія). У нього можуть грати люди з ампутаціями кінцівок, поліомієлітом та іншими захворюваннями.

Регбі візочників об’єднує елементи баскетболу, волейболу та хокею. Гра проходить на баскетбольному майданчику. Кожна команда складається з 12 гравців, одночасно на поле виходять по четверо. Спортсмени грають у спеціально сконструйованих «гладіаторських» інвалідних візках. У грі використовується волейбольний м’яч, який можна нести, котити, кидати, передавати руками. М’яч не можна затримувати більше, ніж на 10 секунд. Очки набираються після попадання за гольову лінію супротивника, який усіма можливими способами заважає це зробити. При перетині м’яч має бути у руках або у візку. Гра складається із чотирьох періодів по вісім хвилин.

Візки облаштовують спеціально для цього виду спорту. Переважно є два види таких візків: для нападників та захисників, одні йдуть на таран, а інші - обороняються. Захисні мають спеціальні планки, які вони можуть просувати під візок суперника та перекидати їх. Візки також обладнані міні-бамперами та протекторами. Колеса міняють буквально за кілька секунд просто під час гри.

Змагання проводяться 28-29 жовтня 2017 року у спортивному залі Житомирського вищого професійного училища-інтернат за адресою: м. Житомир, вул. Небесної сотні, 43-а.

28 жовтня:
10.00 – початок змагань (перша гра);
10.30 – церемонія відкриття змагань;
11.00 – продовження ігор за жеребкуванням.

29 жовтня:
10.00 – гра за третє місце;
10.30 – гра за перше місце;
11.30 – церемонії нагородження та закриття змагань.

ЖРЦ «ІНВАСПОРТ» ЗАПРОШУЄ ВСІХ НА НАЙЗАХОПЛИВІШЕ ДІЙСТВО КІНЦЯ 2017 РОКУ!
ВБОЛІВАЙМО РАЗОМ ЗА НАШУ КОМАНДУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ. ПРИХОДЬ, БУДЬ АКТИВНИМ!

Спортивний Житомир