28.01.2016 13:55

В Житомирі планують збільшити стипендії обдарованим та перспективним спортсменам міста

В Житомирі планують підвищити стипендії міського голови обдарованим та перспективним спортсменам міста. Якщо в минулі роки звичайна стипендія ставновила 800 грн, підвищена - 1300 грн, то цього року їх суми можуть збільшити до 2000 і 5000 гривень відповідно. Проект відповідного рішення опубліковано на сайті Житомирської міської ради.

Окрім розмірів стипендій змінилися і деякі механізми їх призначення та розподілу. Всі зміни неодноразово обговорювалися на засіданнях міської координаційної ради по спорту. В новому положенні постаралися врахувати як побажання керівників міських спортивних федерацій, так і досвід попередніх років.

Серед основних змін - збільшення числа стипендій з 107 до 110, збільшення кількості підвищених стипендій з 20 до 30.

Також змінилася квота для олімпійських і неолімпійских видів спорту. Якщо раніше кількість стипендій для них була однаковою, то зараз олімпійці отримуватимуть 60 стипенлдій, а для неолімпійських видів їх буде 45. Це пов'язано з тим, що останні роки кількість претендентів на стипендію з неолімпійських видів спорту була іноді навіть нижчою за кількість стипендій. В той час як по олміпіським видам спорту на одну стипендію могли претендувати по 2 - 3 спортсмена. 

Стипендіати 2014 року
Стипендіати 2015 року з неолімпійських видів спорту
Стипеніати 2015 року з олімпійських видів спорту

Порядок призначення стипендій Житомирського міського голови 
обдарованим та перспективним спортсменам міста Житомира  

Стипендії Житомирського міського голови призначаються обдарованим та перспективним спортсменам міста Житомира з видів спорту – членам збірних команд міста, переможцям та призерам всеукраїнських та міжнародних змагань, з метою  морального заохочення та матеріальної підтримки, що сприяє підвищенню рівня спортивної майстерності молодих спортсменів міста.

Dстановлюються 80 стипендій Житомирського міського голови розміром 2000 гривень кожна та 30 стипендій Житомирського міського голови розміром 5000 гривень кожна обдарованим та перспективним спортсменам міста Житомира, з них: 60 стипендій по КТКВК 130102 «Проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з видів спорту, що  включені до програми Олімпійських ігор»; 45 стипендій по КТКВК 130106 «Проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з видів спорту, що не включені до програми Олімпійських ігор»; 5 стипендій по КТКВК 130105 «Проведення навчально-тренувальних зборів і змагань та заходів з інвалідного спорту».

Обов’язковою умовою для призначення 80 стипендій Житомирського міського голови розміром 2000 гривень кожна є здобуття спортсменом серед юнаків та інших молодших вікових груп з видів спорту, що входять до програми Олімпійських ігор, що не входять до програми Олімпійських ігор, серед спортсменів інвалідів:

- І-ІІІ місця на чемпіонатах, кубках або іграх України (за умови не менше 6 учасників в особистих змаганнях – окрім найлегших та найважчих вагових категорій у єдиноборствах; 6 команд в командному виді – окрім сучасного п’ятиборства);
- І-V місця на чемпіонатах, кубках або іграх України в ігрових видах спорту;
- ІV-VІ місця на чемпіонатах Європи, світу, юнацьких Олімпійських іграх, кубках світу та Європи.
 
Для призначення спортсменам 30 стипендій по 5000 гривень з видів спорту, що входять до програми Олімпійських ігор, що не входять до програми Олімпійських ігор, серед спортсменів інвалідів:
 
- І-ІІІ місця на змаганнях серед дорослих, молоді, юніорів на чемпіонатах, кубках або іграх України (за умови не менше 6 учасників в особистих змаганнях – окрім найлегших та найважчих вагових категорій у єдиноборствах; 6 команд в командному виді – окрім сучасного п’ятиборства), Європи, світу, Всесвітніх універсіадах та іграх, Олімпійських, Параолімпійських та Дефлімпійських іграх
- І-ІІІ місця на змаганнях серед юнаків чемпіонатах Європи, світу, юнацьких Олімпійських іграх.
 
4. Результати спортсмена враховуються в період з 11 серпня попереднього року по 10 серпня поточного року включно.
 
5. Стипендіату не може бути призначено більше ніж одна стипендія одночасно, окрім чемпіонів Європи, світу, Всесвітніх ігор, кубках світу, Європи, учасника Олімпійських ігор.
 
6. Ініціювання питання подання кандидатур спортсменів на здобуття стипендії Житомирського міського голови мають право здійснювати федерації з видів спорту, фізкультурно-спортивні товариства, дитячо-юнацькі спортивні школи, спеціалізовані дитячо-юнацькі спортивні школи олімпійського резерву, обласна школа вищої спортивної майстерності, Житомирський регіональний центр фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», вищі навчальні заклади І-ІV рівнів акредитації, позашкільні навчальні заклади і громадські організації спортивного спрямування.
 
7. Перелічені вище спортивні організації, подають управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради щорічно до 10 серпня наступні документи кандидата на здобуття стипендії:
- клопотання про призначення стипендії;
- анкета кандидата на здобуття стипендії з фотокарткою (в паперовому та електронному вигляді);
- копія протоколу змагань або грамоти, завірені печаткою відповідальної організації, яка подає клопотання;
- копія свідоцтва про народження або паспорта;
- копія ідентифікаційного номеру;
- заяву-згоду на використання персональних даних.
 
8. Управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради здійснює збір, узагальнення документів та подає їх на розгляд міської координаційної ради з питань фізичної культури та спорту (далі – Ради).
 
9. Рада проводить засідання щороку не пізніше 20 серпня, на якому   розглядає   анкети та документи спортсменів, подані управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради  та здійснює конкурсний відбір серед спортсменів.
 
10. Рішення Ради про визначення переможців конкурсу приймається більшістю присутніх на засіданні членів Ради відкритим голосуванням та оформлюється протоколом, що підписується головою Ради (за його відсутності – заступником) та секретарем Ради. У разі рівного розподілу голосів, вирішальним є голос головуючого на засіданні.
 
11. Начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради надає пропозиції міському голові щодо кандидатур на встановлення стипендій Житомирського міського голови на підставі рішення Ради.
 
12. Стипендії призначаються розпорядженням Житомирського міського голови.
 
13. Виплата стипендій Житомирського міського голови обдарованим та перспективним спортсменам міста Житомира проводиться за рахунок коштів, передбачених у міському бюджеті, в межах бюджетних призначень на відповідний рік.

Спортивний Житомир

Теги:usmszt документи координаційна рада

Подібні новини