23.10.2017 16:04

Василь Грибук розповів про свій проект спортивного інтернату в Житомирі

Нещодавно директор Житомирської ОШВСМ Василь Грибук виступив з ініціативою створення спортивного інтернату в Житомирі. На сьогоднішній день він і методист школи Олена Грищенко розробили та передали на розгляд управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської ОДА проект навчально-спортивного закладу для спортсменів нашої області.

За проектом Грибука і Грищенко спортивний інтернат має стати елітним спортивним заклад, де талановиті та перспективні спортсмени з нашої області зможуть не лише займатися своїм видом спорту під керівництвом досвідчених тренерів, а й навчатися. 

Спортивний інтернат має включати загальноосвітню школу та коледж, а також гуртожитки. Тобто переїздити в Житомир, розвиватися у спорті та опановувати шкільну програму зможуть діти, починаючи з 6 класу. Коледж допоможе здобувати вищу освіту спортсменам (бакалаврат). Також у проекті навчально-спортивного закладу передбачений спортивний та фінансовий відділ.

У Житомирі вже є певна база, на основі якої можна створювати спортивний інтернат. За задумом Грибука і Грищенко це можуть бути:

1. Корпуси навчальних закладів, що підлягають оптимізації, та мають низький рівень завантаженості.
2. Центральний стадіон «Полісся», який планують завершити реконструювати навесні 2018 року.
3. Спортивні зали і басейн ДЮСШ «Авангард»

Однак, в першу чергу для відкриття інтернату необхідно знайти навчальні корпуси з гуртожитком, персонал, а також отримати фінансування з обласного та місцевого бюджетів.

За орієнтовними розрахунками, на утримання інтернату загалом потрібно близько 53 млн гривень. За ці гроші всім необхідним будуть забезпечені 200 учнів у ліцеї та 300 у коледжі, а також 180 чоловік персоналу (викладачі, тренери, обслуговуючий персонал).

Витрати на одного учня сягатимуть майже 90 тисяч гривень на рік. На харчування планується виділити більше 27 млн гривень. На утримання ліцею потрібно 300 000, коледжу – 500 000. І у 5 млн гривень обійдеться закладу придбання спортивного інвентарю для кожного виду спорту (бокс, боротьба вільна, дзюдо, велоспорт, легка атлетика).

Розробники проекту вважають - якщо кошти на спортивний інтернат будуть закладені цього року, то заклад зможе запрацювати уже з вересня наступного року.

Юлія Оріховська. Спортивний Житомир