1 2 3 4 5 6

Інші

Заслужений тренер з веслування Володимир Светачев: Не треба вкладати мільярди у базу - природа сама все створила

16.01.2019 10:42Інші

Свого часу в Житомирі відбувалися масштабні змагання із водних видів спорту, на які приїжджали учасники з усіх куточків СРСР. Спортивно-водним центром Союзу наше місто стало завдяки Заслуженому тренеру України і Казахської РСР, майстру спорту з веслування на байдарках і каное - Светачеву Володимиру Йосиповичу. Він розповів Спортивному Житомиру, як створювалася легендарна база водних видів спорту та поділився своїм баченням щодо її відновлення.

"Як тільки я приїхав сюди, я написав держтренеру нашому, в той час Силаєв був, що приїхав у Житомир, тут такий-то водойома, протока з двох сторін загороджена лісом. Вітру майже немає. А якщо і є, то попутний, а не зустрічний. І тут непогано було б проводити якісь змагання. І більше нічого не писав. А до цього ж я 10 років працював у Казахстані, причому старшим тренером. І тому я знав дуже багато людей і мене також знали. От і приходить після того директива обкомпартії: “Заплановано чемпіонат Радянського Союзу в Житомирі такого то числа. І тут хочеш не хочеш, а треба будувати базу. Вже у 1970 році все зробили і провели дуже чудово. Чемпіонати Радянського Союзу, Збройних Сил - дуже багато змагань великих відбувалися тут. Протрималася база до розпаду Радянського Союзу. Він розлетівся і базу розламали, розікрали, рознесли… Нічого там зараз немає," - згадує Володимир Йосипович.

За його словами сама природа подарувала Житомиру ідеальне розташування для проведення змагань, що дозволяє відновити базу без величезних витрат.

"Відновити можна. Єдине, потрібно відновлювати з розумом. Треба знаходити варіант, щоб можна було проводити змагання, щоб було зручно. От в тому місці, де проводили змагання пам’яті Ліміновичу, там пусте місце, там проводити змагання взагалі неможливо. Там мілина, заросла травою. Єдине місце, яке придатне для проведення змагань - це там, де була дистанція спортивного клубу військової частини. Це місце якраз відповідає правилам змагання - по ширині воно вміщається і по довжині. 1000 метрів потрібно, а там 1100 метрів канал. Десь будують, мільйони, мільярди вкладають грошей, щоб щось збудувати. А тут не треба, тут природа все створила. Єдине, що потрібно - це побудувати хороше сховище для спортивних суден. Можливо, ще спортивні зали, тренажери, може, якийсь стадіончик зробити. Поки що там земля пустує. Але це поки що! Але ще рік-два і там можуть забудувати її всю," - розповів Светачев.

Довідка:

Светачев Володимир Йосипович - народився 5 січня 1934 року в місті Оренбург. Заслужений тренер України (1979р.) і Казахської РСР, майстер спорту з веслування на байдарках і каное. Лауреат обласного конкурсу "За сприяння розвитку фізичної культури і спорту" (2000р.)

Свій перший чемпіонський титул Володимир Светачев здобув у 18 років, навчаючись у Дніпропетровському технікумі фізичної культури. Пізніше за направленням поїхав до Казахстану, де здобув звання Заслужений тренер Казахської РСР. У 1969 році переїхав до Житомира, де і проживає досі. Володимир Йосипович підготував 70 майстрів спорту, 9 майстрів спорту міжнародного класу, 8 чемпіонів СРСР, 4 чемпіони світу. Серед них - Валерій Вешко, Юрій Гурін, Віктор Добротворський, Михайло Шурга, майстри спорту Сергій та Леонід Ліминовичі, Олег і Сергій Селезньови, Віктор і Людмила Дзюби, Геннадій і Лілія Заїнчківські.

Юлія Оріховська, Спортивний Житомир

Схожі новини