07.03.2017 10:53

Ірина Устимович: За 10 років розвитку фігурного катання в Житомирі маємо чимало успіхів

Льодовий фестиваль "Нове покоління чемпіонів" відбудеться у неділю, 12 березня, на льоду ковзанки в ТРЦ Глобал. Цей захід буде присвячено 10-річчю фігурного катання в Житомирі та п'ятиріччю громадської організації "Фігурне катання Житомира".

До цієї події організатори готують показові виступи як житомирських фігуристів, так і гостей з Києва. Запрошені також хокеїсти, які теж продемонструють свої вміння та навички. Очікується приїзд Тамари Цимбал, президента "Західноукраїнської ліги фігурного катання".

Початок свята - о 12.30

Запрошуємо всіх житомирян та гостей міста на ковзанку в Глобал!

Про підготовку до свята та свою роботу "Спортивному Житомиру" розповіла голова ГО "Фігурне катання Житомира" Ірина Устимович.

- Пані Ірино, ви перші в Житомирі почали займатися фігурним катанням і вас можна назвати, мабуть, засновницею фігурного катання в Житомирі. Як все це починалося?

- 13 січня 2007 року відкрився перший каток в Житомирі, в Плазі. Спочатку я просто ходила кататися, потім мене запросили інструктором, а потім я почала набирати групи дітей і я почала працювати тренером. Саме звідти, з Плази, і почався розвиток фігурного катання в Житомирі. Зараз, через десять років, я продовжую спроби зберегти цей вид спорту в місті. Бо раніше було три ковзанки. Тепер лише одна, та й та працює лише декілька місяців в році. 

- Якими досягненнями найбільше пишаєтеся?

- За 10 років багато дітей змогли навчитися кататися, оздоровитися, маєсо дійсно багато досягнень. Одна з наших вихованок перейшла в професійний спорт. Лєра Тригубець починала займатися у нас, а зараз вона в спортивній школі у Києві. Насправді це дуже непросто. Ще одна дівчинка теж планує стати професійною спортсменкою. Також за ці роки ми взяли участь у багатьох змаганнях. Наші вихованці мають чимало нагород і відзнак. На жаль, через проблеми з льодом, багато хто уходить. 

- Яка ситуація зараз?

- У нас оновився склад. Прийшло дуже багато нових дітей, є дуже перспективні. Якщо будуть умови для занять, то вони можуть досягнути серйозних успіхів. Ми налаштовані працювати і розвиватися далі. Хоча без ковзанки - це серйозна проблема. Серйозно виросла і якість підготовки дітей. Ми почали займатися з хореографом в залі. Також з нами працюють професійні тренери з Києва. До Житомира минулого року приїздив Дмитро Ігнатенко. В цьому році нас тренують Олексій Олейник та Дарина Хусейн. Це професіонали, які допомагають підвищувати рівень дітей, проводять майстер-класи. Це безцінний досвід.

- Де плануєте займатися, коли злиють ковзанку в Глобалі?

- Як і завжди плануємо їздити у Вінницю. Будемо шукати інші варіанти. В Києві, на жаль, дорого займатися. Хочу і далі розвивати цей спорт в Житомирі. Він дуже видовищний і позитивно впливає на здоров'я дітей. До нас почали приїздити діти з області. Є великі плани по участі в змаганнях, по підготовці показових виступів. Святкування 10-річчя - теж серйозний проект і я сподіваюся, що житомирянам він сподобається. Є плани по роботі з школярами і студентами.

- Які ще плани у вас, окрім фестивалю на цей рік?

- В березні плануємо взяти участь у змаганнях в Чернівцях, ан початку квітня - Кропивницький. Календар насичений. 

Спортивний Житомир