13.11.2017 15:11

Біг у Бердичеві з появою «Родинного клубу бігу» набирає все більшої популярності

Два місяці тому в Бердичеві з’явився «Родинний клуб бігу «FamilyRunClub». Відоме не лише у Бердичеві, але і в Україні та за її межами спортивне подружжя В’ячеслава та Юлії Олішевських допомагає бажаючим жителям міста Бердичева поєднувати біг з цікавими тренуваннями під керівництвом досвідчених тренерів. За підсумками двох місяців Ріо Бердичів вирішив поспілкуватися з подружжям Олішевських та запитати у них, що відбулося у клубі за час його існування.

- Вже минуло два місяці з часу перших тренувань. Як вони пройшли для вас? Чи вдається виконувати задумане?

- Два місяці для нас пролетіли дуже швидко і цікаво. Наші члени клубу активно беруть участь не тільки в тренуваннях, а й в змаганнях в Житомирі, Києві, Львові, Черкасах. Зараз вже навіть утворився дружний і веселий колектив. На тренування вже приходять не з переляканим, а з впевненим обличчям, вже знають, що їх чекає і до чого бути готовими. За ці два місяці практично всі члени клубу відчули на собі результати тренувань в позитивну сторону: хтось, коли прийшов до нас, міг тільки подолати одне коло на стадіоні, а зараз - сім, хтось не міг навіть тримати планку, зараз це робить із задоволенням.
Багато знайомих запитують, чим ви там займаєтеся? Якщо скажу бігаємо, цього мало. Насправді ми займаємося трансформацією особистості. Зараз поясню, що це. Коли ми приходимо на тренування, ми залишаємо свою зону комфорту і робимо щось на противагу своєму організму і тілу, які, по суті. ледачі. Так ось, коли Ви прийшли на тренування, покинувши свою зону комфорту, Ви народжуєте в собі нову успішну людину, яка прагне розвивати і інвестувати в своє тіло і здоров'я. Ще стародавні греки говорили: «Якщо хочеш бути сильним - бігай, хочеш бути красивим - бігай, хочеш бути розумним - бігай».

- Кілька членів клубу вже брали участь в змаганнях по Україні. Розкажіть детальніше про них?

- Наші члени клубу вже досить серйозно зарекомендували себе і клуб в цілому по Україні не тільки результатом, але і масовістю. Про нас вже говорять і пишуть в повідомленнях інших бігових клубів та інших спільнотах. Зараз, наприклад, наші хлопці Євген Святецький, Едвард Агаджанян та Тетяна Іванишина готуються на старт в Києві «Дністровська десятка», який пройде 19 листопада. Взагалі аматорський біг – це окрема позитивна і дружня каста, яка божевільними темпами розвивається в Україні. Змагання і відкриті тренування проходять у всіх великих містах. Якщо Ви, наприклад, у відрядженні в іншому місті, Ви запросто за допомогою соціальних мереж можете дізнатися, де і о котрій годині проходять заходи. Головне – кросівки, спортивний костюм та вода.

- Який формат тренувань в зимовий період і де вони проходять?

- Взагалі про біг та підготовку до змагань в Інтернеті інформації дуже багато. Ми особисто не публікуємо інформацію з методикою тренувань, тому що це все індивідуально. Комусь це тренування принесе перемогу, а комусь це зашкодить здоров'ю і залишить тільки негатив від бігу. З цього приводу я рекомендую скептично ставиться до вибору бігового клубу і персонального тренера, тому що в руках некомпетентних людей виявиться Ваше здоров'я і бажання до бігу. Формат тренувань «FamilyRunClub» доступний на нашій сторінці www.facebook.com/familyrunclubberdychiv/.

Для бігуна немає поганої погоди, а є «одягнувся не по погоді». Тому ми намагаємося бігати і розминатися на вулиці, а спеціальну роботу проводимо в приміщенні.

- Протягом вже декількох субот в Бердичеві проходять ранкові пробіжки на 5 кілометрів. Як зародилася ця ідея і як проходить її реалізація?

- Ця ідея будує фундамент для наступної ідеї. Зараз розповім як. «BerdychivRun5K» і «ZTRun5K» – це заходи, на які кожен може прийти і за допомогою нас подолати свої перші 5 кілометрів та переконається у своїх силах. І, як показує практика, ті, хто перший раз з нами подолав 5 кілометрів, пишуть нам, що хочуть вже 10 кілометрів спробувати пробігти. Я впевнений, що кожен зможе подолати дистанцію в 5 кілометрів, тільки треба прийти, і ми вам покажемо, як це легко. І плюс – Ви зможете отримати сертифікат від «FamilyRunClub» про подолання дистанції в 5 кілометрів, який прикрасить Ваше робоче місце, та й похвалитися перед друзями можна буде.
А тепер про саму ідею з пробіжками. Пробіжки готують людей до змагань, які ми плануємо організувати вже в наступному році, тому що кожне шановане місто не тільки Європи, а й України має свої пробіги по місту.

- Які плани у клубу на найближчий час?

- Планів багато, але ресурсів мало, тому рухаємося в міру настання проблем. Найближчим нашим планом, забігаючи наперед, є Скандинавська ходьба, або ходьба з палицями. Це оригінальний і нескладний метод оздоровлення і фітнесу, яким зараз захоплюються мільйони людей по всьому світу, тому Бердичів теж буде розвиватися в цьому напрямку.

Спортивний Житомир