11.03.2015 10:27

Тренер збірної України Ігор Ліщинський прокоментував виступи житомирян в Празі

Державний збірної України з легкої атлетики Ігор Ліщинський зробив детальну оцінку виступу українських атлетів на чемпіонаті Європи-2015 у приміщенні, який днями завершився у Празі. Прокоментував він виступи і спортсменів з Житомирщини, які у складі збірної також виступили в Празі:

- Про Романа Ярка (Житомир), дебютанта змагань такого рівня, нічого поганого сказати не можу. Були певні тактичні помилки, але хлопець вперше приїхав на чемпіонат Європи. Для нього багато тут було усього нового, ходив, можна сказати, з широко розплющеними очима – тут і кул-рум по-новому, спортсменів виводять на арену, представляють, багато глядачів, загалом – все не так, як він звик на внутрішніх змаганнях.

Очікували кращого виступу від В’ячеслава Олішевського (Бердичів). По-перше, у нього результат був вищим, а також ми бачили, що він впродовж сезону виступає стабільно і вміє фінішувати. Але, нажаль, той біг, який він показав, не дозволив йому підтвердити свій клас. Я вважаю, що тут як раз той психологічний момент, коли тренер має пояснити спортсмену, що він має робити на змаганнях. Одна справа, коли атлет виступає на всеукраїнських змаганнях, коли він лідирує без конкуренції, і біжить не на результат, а за вихід до фіналу чи за призове місце. А на чемпіонаті Європи треба бігти в повну силу від початку і до кінця і боротися за місце у наступному колі. Чого, нажаль, В’ячеслав не зміг.

Відбулося повернення Наталії Лупу. 9 місяців вона не брала участь у змаганнях, їхала до Праги «голодна», і з кожним раундом показувала, що може боротися за високі місця. Чудово провела 1-й раунд, чудово провела півфінал, дуже грамотно, тактично правильно. Фінальний забіг для неї вийшов трошки нервовим – знаю по собі, як це, коли спортсмен виходить на фінал і всі від нього чекають медалі. Ми зараз радіємо бронзовій нагороді, хоча якби Наташа зробила прискорення не за 300 метрів до фінішу, а ще трошки потерпіла – метрів 50 або 100, і потім взялася атакувати суперниць, то тоді б їй, вважаю, вистачило фірмового прискорення до фінішу. А так вона себе виснажила цим прискоренням, зайняла позицію, але не вистачило енергії на сам фінішний ривок. Проте у будь-якому випадку ми радіємо її нагороді – вона її достойна. Хочу відзначити і наставника Наталії – Анатолія Якимчука. Він стільки вже років працює з Наташою і завжди вони націлені на високі результати – спасибі йому.

 - Ви поставили Наталію Лупу бігти естафету буквально через годину після того, як вона фінішувала на 800-метрівці. Не боялися, що той бронзовий фінал виснажив її?
 
- Ми до останнього не підтверджували склад на естафету, тому що чекали Наташу, як вона пробіжить у фіналі. Мені важливо було отримати її відчуття, побачити, як вона себе почуває саме після 800 метрів. У нас різниця між її фіналом і закінченням терміну подачі персональної заявки на естафету була 35 хвилин. Тому, тільки-но Наташа фінішувала, я відразу її знайшов і запитав – як дивишся на те, щоб ми тебе поставили в естафету, щоб ти допомогла команді. Тому що по сезону Наташа бігла 400 метрів швидше спортсменок, які у нас приїхали бігти естафету. І за умови, що Наташа буде себе нормально почувати, можна було отримати більш високий результат. Ми влучили у ціль, можна сказати. Наташа сказала, що з задоволенням спробує реалізуватися ще й у естафеті.
 
Ми прийняли рішення, що перший етап побіжить Наташа Пигида, як чемпіонка Європи – тому що перший етап дуже важливий в естафетному бігу саме в манежі. Коло маленьке, 60 метрів – це біг по віражу, і лише 40 – по прямій, а по віражу обганяти дуже складно. Беручи до уваги, що Пигида все-таки лідер, чемпіонка, ми вирішили, що вона має бігти першою, зробити для команди запас. У нас, власне, все так і вийшло, за винятком того, що ми не могли передбачити, що француженка буде так настирливо боротися з Наташою на дистанції, буквально, збивши її, і Пигида не показала того результату, який могла. Ну а далі по ходу дистанції Наташа Лупу першою передала паличку, Аліна Логвіненко також першою, але того гандикапу не вистачило, на жаль, на заключному етапі, коли усі бігли стіною і боротьба розгорталася на останній прямій. Дівчата посіли п’яте місце, але усі виклалися повністю, і ні до кого претензій бути не може – дівчата молодці. Доречі, ми подавали протест на дії французької атлетки, але його нам не зодвольнили, пояснюючи це тим, що була обопільна боротьба. Цього слід було очікувати – французи виграли, і їхня дискваліфікація викликала б резонанс.

за матеріалами: ФЛАУ

Теги:Роман Ярко В'ячеслав Олішевський

Подібні новини