08.05.2015 12:22

Федерація плавання України і Житомир готуються підписати меморандум про співпрацю

Федерація плавання України планує допомогти розвивати плавання на Житомирщині і готується підписати меморандум про співпрацю із Житомисрькою ОДА. Наприкінці квітня місто відвідав Андрій Сердінов, заслужений майстер спорту, головний тренер збірної команди України з плавання, голова тренерської ради федерації плавання України. Разом із головою обласного осередку федерації Миколою Круком він зустрівся із начальником департаменту сім'ї, молоді та спорту ЖОДА Світланою Гресь та директором ДЮСШ Авангард Олексієм Юрчаком, а також поспілкувалися із студентами ЖДУ імені Івана Франка.

За словами Андрія Сердінова, сьогодні в Україні просто катастрофічна ситуація з плаванням. В країні понад 90% людей не вміють плавати, щороку чимало людей гинуть на воді. Це жахливі цифри.. Потрібно цю ситуацію виправляти. Саме тому федерація плавання України почала активно працювати з областями. Підписання меморандумів – лише перший крок. 

- До прикладу, в Англії є державна програма підтримки плавання, де прописано, що кожен англієць має самостійно пропливати 25 метрів. Виходячи з цього будується вся система підготовки і навчання дітей. Завдяки цьому сьогодні англійська збірна з плавання – світовий лідер. Ми теж хочемо вибудувати чітку систему підготовки і роботи. Але для цього кожна дитина має прийти в басейн. Звісно, за один день і навіть рік цього не зробиш. У нас проблеми з матеріальною базою, кадрами. Але потрібно принаймні працювати в цьому напрямі, з чогось починати. Зараз ми робимо лише перші кроки - розповів Спортивному Житомиру Андрій Сердінов. - Ми вже підписали меморандуми і почали працювати в Чернівцях та Броварах, зараз готуємо документи по Києву, Харкову, Дніпропетровську та Житомиру

Перший візит Сердінова до Житомира мав ознайомчий характер. Мета - побачити ситуацію в місті і області, почути побажання і пропозиції від керівництва обласного спорткомітету. В подальшому вся ця інформація ляже в основу співпраці між федерацією, обласною владою і нашими регіональним відділенням в Житомирській області.

- Пане Андрію, які результати візиту до Житомира? 

- Я зустрічався з Світланою Гресь, начальником департаменту сім’ї, молоді та спорту Житомирської ОДА. Запропонував їй співпрацю із федерацією. Отримав позитивну відповідь. Будемо контактувати з нею далі в процесі створення концепції розвитку плавання в Житомирській області, брати до уваги специфіку регіону при створенні Концепції розвитку плавання в Україні. Також ознайомився із роботою і матеріально технічною базою плавального басейну Авангард в Житомирі, поспілкувався із керівництвом ДЮСШ.

Далі потрібно сідати за стіл переговорів і вносити в меморандум всі ті побажання, які мають всі зацікавлені сторони. Тоді ми отримаємо конкретний документ, в якому буде чітко прописано, що хоче від федерації плавання України область і що конкретно робить власне федерація у цьому напрямі.

- Що може запропонувати федерація плавання України Житомирській  області? 

- В нас є багато напрацювань по програмам навчання плавання, проектування басейнів, їх будівництва, керівництвом цими басейнами. Ми прекрасно розуміємо, що зараз ніхто не буде будувати басейни з тим, щоб потім виділяти мільйони гривень на їх утримання. Але якщо басейн будується і виходить на самоокупність, то це набагато заманливіше пропозиція. Басейни мають бути фінансово незалежними в нинішній непростій ситуації. Федерація плавання знає, як це зробити. Ми маємо такий досвід і готові його поширювати. 

Менеджмент існуючих басейнів на сьогодні не менш важлива і актуальна проблема, над якою потрібно працювати.

Інший напрям – допомога у підготовці спортсменів, проведення тренерських семінарів. У нас є методики і обладнання для аналізу тренувального процесу, можемо проводити надводну і підводну відеозйомку. Будемо приїздити на декілька днів і працювати як із спортсменами, так і з тренерами. 

Є й інші варіанти. Що конкретно буде робитися - якраз і пропишемо в меморандумі.

Спортивний Житомир інформуватиме про хід роботи над меморандумом.