21.07.2017 23:48

Плавання в ластах: попередні підсумки сезону 2017, або просто «Дістали»

На сьогодні в Україні вже пройшли основні внутрішні змагання з плавання в ластах, такі як Чемпіонат України (серед дорослих - 30.05-04.06.2017), Чемпіонат України серед старшої та середньої юнацьких груп (юніори і юнаки – 14-18.06.2017), а також Кубок України (18-21.02.2017), в яких брала участь збірна команда Житомирської області, в складі якої виступали спортсмени Малинського спортивного клубу «Оазис».

Це ті змагання, за які нараховуються очки і підраховуються медалі, та результати яких включаються до двадцяти кращих в сезоні на кожній дистанції, і на протоколах яких формується рейтинг спортсменів поточного року за сумами набраних балів. Попереду у спортсменів, які попали у збірні команди України, виступи у Всесвітніх іграх, Чемпіонаті Європи, Чемпіонаті світу серед юніорів ?

Що стосується клубів, то їх очікує в вересні фінал Кубку світу з плавання в ластах в Анталії (Туреччина). Чи будуть там представники Малинського СК «Оазис» буде залежати від наявних коштів: благодійних, спонсорських, інших, а у разі їх відсутності – можливо, дехто із спортсменів полетить за власний кошт.

Саме в Туреччині минулого року команда Спортивного клубу «Оазис» (СК «Оазис» м.Малин Житомирської області) в складі 2-х спортсменів: Сайко Анастасії та Меренника Германа – вперше взяла участь у міжнародних змаганнях, зокрема змаганнях 6-го етапу Кубку Світу з плавання в ластах, що проходив з 29 квітня по 01 травня 2016 року, при цьому Анастасія Сайко була шостою на дистанції 200 м плавання в біластах та сьомою на 50 м і 100 м в біластах, а Герман Меренник зайняв дев’яті місця на дистанціях 50 м і 100 м в біластах.

Оскільки плавання в ластах є видом підводного спорту, який входить до програми Всесвітніх ігор, очки (бали) спортсменам нараховуються за 1-8 місця. Отже є шанси покращити результати сезону. Теоретично! А практично?

Чим запам’ятається 2017 рік?

1. Вперше в історії СК «Оазис» його спортсменка – Олександра Панченко – стала призером міжнародних змагань – срібна медаль на 2-му етапу Кубку світу з плавання в ластах (м.Ліньяно, Італія, 24-26.03.2017) в складі збірної команди України на дистанції естафетного плавання 4 х 50 м в біластах.
2. Вперше в історії спортклубу (з 2011 року) майстер спорту України з підводного спорту Анастасія Сайко була включена до складу збірної команди України з плавання в ластах (кандидат). До речі, Анастасія виконала норматив майстра спорту в 2016 року, виступаючи за Житомирську область (СК «Оазис» м.Малин).
3. В 2017 році набрана рекордна сума очок (балів) в плаванні в ластах – 940, зокрема, в Чемпіонаті України – 592, в Кубку України – 272, Чемпіонаті України серед юніорів та юнаків – 76.
4. Ще один рекорд. Загалом спортсмени Малинського Спортивного клубу «Оазис» в цьому році вже завоювали 44 нагороди в змаганнях різного рівня, серед яких 14 золотих, 16 срібних і 14 бронзових, в тому числі 1 срібна на 2-му етапі Кубку Світу, три срібних та чотири бронзових на Чемпіонаті та Кубку України. І це не кінець! Медалі в цьому році ще будуть.

Відразу хочу заспокоїти «любителів підводного спорту», які люблять рахувати чужі гроші!!!

Місто Малин (відділ у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Малинської міської ради чи заступник міського голови Сніцаренко Л.А.) у 2017 році профінансували ці найвищі спортивні змагання України в сумі 00 гривень 00 копійок, а на листи про виділення коштів на підготовчі до цих заходів змагання в лютому, березні та квітні ц.р. на сьогодні взагалі не отримано жодної відповіді, тим більше грошей.

Участь збірних команд Житомирщини в Чемпіонатах та Кубках України забезпечує Управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської облдержадміністрації і Житомирська обласна незалежна федерація підводного спорту та підводної діяльності, між якими укладено договір про співпрацю. Область і фінансує ці заходи.

І це не тільки в 2017 році, а на протязі минулих 2013-2016 років. В 2012 році участь спортсменів СК «Оазис» м.Малин Житомирської області (саме під такою назвою виступала команда) профінансував директор СК «Оазис» Степаненко В.С. за власні кошти (дольовий внесок за кожного спортсмена).

А Малин?

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту виконкому Малинської міської ради включає в свої річні звіти результати спортсменів-підводників, починаючи з 2012 року. І якщо в період 2013 - літо 2016 років, місто ще надавало часткову фінансову підтримку спортсменам Малинського спортивного клубу «Оазис», який представляє місто Малин, (і були вагомі досягнення для звітів), то з осені минулого року спортсмени чомусь стали «немалинськими». Відчувається «рука» заступника міського голови Сніцаренко Лесі Андріївни. Саме вона неодноразово так називала спортсменів-підводників. А може ці спортсмени більше переживають за Малин, ніж малинські спортивні чиновники Сніцаренко Л.А. та Раченко В.В., приносячи медалі та рейтингові бали в першу чергу саме місту Малину, а вже потім області, при цьому за «немалинські» кошти???

Чи може пані Сніцаренко Л.А. разом з Раченко В.В. будуть навчати дітей плаванню та готувати малинських плавців, в тому числі в ластах, в басейні дошкільного навчального закладу в мікрорайоні паперової фабрики??? Але ж він не працює. Тут як в анекдоті: «ванна є, а при хорошій поведінці ще й води нал’ють». Але ж то треба займатися цим питанням, вкладати кошти та подумати про жителів міста! На мою думку, для пані Сніцаренко Л.А. краще підраховувати «інвестиції» та «субвенції» чи депутатські кошти, а не думати про розвиток спортивної бази міста.

Чи може вони будуть організовувати навчання дітей плаванню на пляжі??? Так, маючи власне море, Малин не має пляжу!!! А чому? Знову ж: це ж необхідно думати про малинчан, про їх здоров’я, тобто вирішувати цю проблему, а не чекати «немалинських» коштів чи «немалинських» дядю чи тьотю.

Чи будемо готувати плавців в новому великому спортивному комплексі біля стадіону??? А де той комплекс з великими залами та басейном?

На сьогодні, на мою думку, саме заступник міського голови з гуманітарних питань Сніцаренко Л.А. є «тормозом» в розвитку фізичної культури і спорту в Малині, в тому числі і підводного!!! Ніякої допомоги, лише шкідництво, як розвитку плаванню, так і активістам підводного спорту, в тому числі і мені, як президенту Федерації на громадських засадах, і як директору Спортивного клубу «Оазис» на громадських засадах.

Можливо пора «спортивним чиновникам-зіркам» міняти свої небесні орбіти в кращу для міста сторону, а не займатися дискримінацією спортсменів Малинського спортивного клубу «Оазис»? Наприклад, ще на початку червня ц.р. в загальному відділі було зареєстровано клопотання про заохочення чотирьох спортсменів – призерів Кубку світу, Чемпіонату та Кубку України 2017 року з плавання в ластах, але ні грамот ні подяк на сьогодні не має, і відповідь відсутня??? Чому? А де стимули для спортсменів? А де мотивація для їх хороших виступів? Чи можливо необхідно окремо просити міських депутатів виділити 10 гривень для придбання чотирьох бланків грамот чи подяк?

Як бачимо, успіхи малинських спортсменів могли б бути кращими, якби кожний займався своєю справою. Якщо не можете допомогти, то не заважайте пані Сніцаренко Л.А. та пані Раченко В.В. розвитку плавання в ластах і спорту взагалі. На сьогодні Малин є столицею підводного спорту в області, але інші міста вже цікавляться цим видом. На кого тоді ж будуть рівнятися і з кого будуть брати приклад майбутні юні малинські плавці?

Нижче приводимо рейтингову таблицю 2017 року спортсменів Житомирської області, вірніше, «немалинських» спортсменів Малинського спортивного клубу «Оазис». Чинне законодавство України «не прив’язує» громадян України до певного місця проживання, а надає право самому вирішувати, що йому робити. В підводному спорті є ще одне правило: якщо спортсмен виступає за будь-який спортивний клуб (команду), то на протязі календарного року він не може виступати за інший. А в нашій команді є громадяни України, які представляють СК «Оазис» м.Малина з 2012 року, тобто вже шостий рік підряд. Вони зробили свій вибір, і їм необхідно допомагати, заохочувати, матеріально стимулювати, а не заважати.

Таблиця ще буде змінюватися в сторону збільшення, оскільки є певні труднощі при підрахунку очок, в першу чергу із-за різного тлумачення назв і категорій учасників. Як приклад, Кубок України проводився в двох вікових групах: дорослі і юніори, і в даній таблиці враховані очки по категорії чоловіків та жінок.

Вже стало традицією, починаючи з минулого року, що кожний спортсмен Малинського спортивного клубу «Оазис», який стає призером Чемпіонату чи Кубку України з плавання в ластах, отримує пам’ятний календарик року, де записані їх заслуги (результати). В 2017 році це право заслужили чотири представники спортклубу – ще один рекорд поточного року.

Надалі естафету від плавання в ластах приймають спортсмени підводного орієнтування, на яких очікують Чемпіонати та Кубок України. В Малині є море, і є можливість провести подібні змагання, як і марафонські запливи в ластах чи без них. Але акваторія спортивної зони повинна бути чистою.

Василь Степаненко,
Заслужений тренер України,
Президент Житомирської обласної незалежної
Федерації підводного спорту та підводної діяльності