11.12.2017 09:15

Фінал чемпіонату України з шахів серед жінок. Результати поєдинків 10 грудня

У неділю, 10 грудня, в Житомирі відбувся третій день фіналу чемпіонату України з шахів серед жінок. І ці змагання нічим не поступаються чоловічим в плані принциповості і боротьби, партії закінчувалися в глибокому ендшпілі, і доля першого місця ще зовсім не ясна.

Першими закінчили партію Гапоненко Інна і Наталія Жукова, був розіграний скандинавський захист, в якому швидко розмінялися ферзі і по 2 легкі фігури. Виявилося що у білих 2 слона, але позиція симетрична. Навіть не зважаючи на те, що білі здвоїли пішаків суперниці шансів на виграш у них було не багато, тому нічия, і суперниці готуються до наступного туру.

В партії Должикова Катерина Букса Наталія, тривала рівна боротьба майже всю партію, і важко сказати хто мав реальні шанси на перемогу. В ендшпілі у Наталії була можливість ускладнити життя суперниці, та вона пройшла повз. Тому, після довгої боротьби суперниці погодилися на нічию.

Соловйова Ліза здивувала Мац Діану чорними вибором свого дебюту, це був захист Альохіна. Мац Діана продумала над першим ходом 3 хвилини і вибрала 1. е4, на що Ліза майже миттєво відповіла, цим самим дала зрозуміти, що вона це готувала вдома. В результаті партія проходила у рваному темпі, суперниці вибравши складний дебют багато помилялися, проте, білі помилялися більше і допустили дуже неприємну зв’язку по лінії «е», за що потім розплатилися поразкою.

Трудовою виявилася нічия Осьмак Юлії і Рахмангулової Анастасії. Чорні вже піднесли неприємний сюрприз в дебюті сміливо пожертвувавши пішака на 4-му ході, це була явна «заготовка», в розмінному варіанті слов’янського захисту. В результаті минувши мітельшпіль вийшов рівний ендшпіль, де Юлія діяла краще і виграла пішака, та позиція чорних була міцна, і чи був виграш зможе показати тільки комп’ютерний аналіз, нічия.

Останніми закінчили тур Бабій Ольга і Долуханова Євгенія, граючи чорними Ольга невдало розіграла дебют, король залишився в центрі і всю партію потрапляв під удари білих фігур. В результаті ендшпіль Ольга грала без двох пішаків, і поступово його програла. Таким чином Долуханова Євгенія вийшла на проміжне перше місце.

Положення після третього туру:
Долуханова Євгенія 2,5 очка
Бабій Ольга, Жукова Наталія, Осьмак Юлія 2 очка
Должикова Катерина, Букса Наталія, Рахмангулова Анастасія по 1,5 очка
Малахова Єлизавета 1 очко
Гапоненко Інна, Мац Діана 0,5 очка
В четвертому турі(11 грудня) зустрінуться:
Рахмангулова Анастасія - Малахова Єлизавета, Букса Наталія - Долуханова Євгенія, Бабій Ольга - Мац Діана, Жукова Наталія - Должикова Катерина, Осьмак Юлія - Гапоненко Інна.

Всі партії чемпіонатів України, результати, таблиці, коментарі та фоторепортажі дивіться на офіційному сайті(http://zchess.org.ua) та на Facebook-сторінці турніру(https://www.facebook.com/finalZhitomir).

Спортивний Житомир