12.12.2017 09:04

Результати 4 туру жіночого чемпіонату України з шахів у Житомирі

У понеділок, 11 грудня в Житомирі відбувся 4 тур Жіночого чемпіонату України з шахів. Турнір наблизився до вихідного, а вже є перші зміни в таблиці, які можуть сказати, про подальший розподіл місць. Варто також зазначити, що всі учасниці грали майже по 5 годин, а це свідчить, тільки про високу принциповість зустрічей.

Першими закінчили Рахмангулова Анастасія і Малахова Єлизавета. Чорні погано розіграли дебют, в результаті чого білі отримали затяжну ініціативу. Король чорних застряг у центрі, і довго не міг знайти безпечного притулку, це і призвело чорних до поразки, вони перейшли в гірший ендшпіль, де і програли.

Єдина нічия в цьому турі, була зафіксована в партії Жукова Наталія - Должикова Катерина, суперниці грали довго і наполегливо, позиція довгий час була рівна, але король чорних в ендшпілі весь час потрапляв в якісь матові пастки, при різнокольорових слонах. Та Катерина точно відіграла і від захищалася.

Не витримала напору молодої суперниці і Гапоненко Інна. Осьмак Юлія була налаштована рішуче в мітельшпілі виграла якість, і далі поступово переграла більш імениту суперницю.

Бабій Ольга і Мац Діана довго не могли отримати перевагу в партії, оскільки вона переходила від однієї сторони до іншої. Але перейшовши в ендшпіль Бабій Ольга змогла зламати супротив дебютантки фіналу, і поступово її переграла.

Наталія Букса не змогла втримати скоріше за все нічийний ендшпіль проти Долуханової Евгенії, проте, варто зазначити, що грати його білим було дуже важко, і від них вимагалася точна гра, в той час як чорні, могли дозволити собі просто стояти на місці, і дивитися, що зроблять білі. І Наталія в якийсь момент почала грати не точно і програла ендшпіль.

Положення після четвертого туру:
Долуханова Євгенія 3,5 очка
Бабій Ольга, Осьмак Юлія 3 очка
Жукова Наталія, Рахмангулова Анастасія 2,5 очка
Должикова Катерина 2 очка
Букса Наталія, по 1,5 очка
Малахова Єлизавета 1 очко
Гапоненко Інна, Мац Діана 0,5 очка
В п’ятому турі(13 грудня) зустрінуться:
Долуханова Євгенія - Жукова Наталія, Должикова Катерина - Осьмак Юлія, Гапоненко Інна - Рахмангулова Анастасія, Малахова Єлизавета - Бабій Ольга, Мац Діана Букса Наталія.

Спортивний Житомир