14.12.2017 09:11

Результати 5 туру чемпіонату України з шахів серед жінок у Житомирі

У середу, 13 грудня, у Житомирі відбувся черговий тур фіналу чемпіонату України з шахів серед жінок. Поступово пелетон учасниць розтягується і у нас є лідер Долуханова Євгенія, поки суперниці відстали, вона впевнено набирає очки. 

Партія Інна Гапоненко Рахмангулова Анастасія, закінчилася погано для останньої. Анастасія погано розіграла дебют, і дуже швидко отримала гіршу позицію, а потім ще й пропустила тактичний удар після якого у суперниці було дві фігури за туру, і не складний виграш.
Мац Діана і Букса Наталія звернули з теоретичних шляхів вже з перших ходів, тому і партія тривала в складному ключі, сторони довго не могли отримати перевагу. Та виявилося що після закінчення тактичної частини партії у чорних зайвий пішак, і вони поступово його реалізували.

Соловйова Ліза програла білими Бабій Олі, причина банальна білі не зробили рокіровку, і за це поплатилися. В ендшпілі чорні отримали за це дивіденди у вигляді зайвого пішака і поступово нікуди не поспішаючи його реалізовували.

Надпринципова партія Осьмак Юлія Должикова Катерина закінчилася в нічию, але боротьба точилася на протязі всієї партії, при чому перевагою володіла Катерина. Юлія мужньо захищалася, і перевела партію в туровий ендшпіль без пішака. Де Катерина грубою помилкою подарувала суперниці нічию.

В партії Долуханова Євгенія і Наталія Жукова, білі в шотландській партії продемонстрували цікаву жертву якості, за перевагу в розвитку. Чорні ж потім в мітельшпілі віддали назад якість, і позиція вирівнялася, і незважаючи на зайвого пішака білих позиція чорних трохи краща була. Але Наталія допустила розмін ферзей, і вся перевага чорних зникла, білі виграли.

Положення після п’ятого туру:
Долуханова Євгенія 4,5 очка
Бабій Ольга 4 очка
Осьмак Юлія 3,5 очка
Жукова Наталія, Букса Наталія, Рахмангулова Анастасія, Должикова Катерина, 2,5 очка
Гапоненко Інна 1,5 очка
Малахова Єлизавета 1 очко
Мац Діана 0,5 очка

В шостому турі(14 грудня) зустрінуться:
Рахмангулова - Анастасія Бабій, Ольга Букса - Наталія Малахова, Єлизавета Жукова Наталія - Мац Діана, Осьмак Юлія - Долуханова Євгенія, Гапоненко Інна - Должикова Катерина.

Спортивний Житомир