16.12.2017 13:00

Результати 9 туру фіналу чемпіонату України з шахів серед чоловіків в Житомирі

У п'ятницю, 15 грудня, в Житомирі відбувся 9 тур фіналу чемпіонату України з шахів серед чоловіків. Ігровий день закінчився бойовою нічиєю лідерів, де за 2 тури до кінця чемпіонату різниця між першим і другим місцем всього 0,5 очка!!!

Після поразки Олександр Ковчан граючи чорними швидко наверстав втрату очків, і виграв в сицилійському захисті партію в Фролова Артура. В мітельшпілі багато фігур розмінялися, і при чотирьох турах у білих виявився поганий слон, який був обмежений пішаками, проти, гарного коня чорних, і Олександр впевнено реалізував цю перевагу.

Бернадський Віталій чорними врятувався проти Гасанова Ельдара. Вибравши незвичний для себе дебют волжський гамбіт, досить не погано грав, але перебуваючи без пішака зівнув удар і залишився без двох. Потім зробивши ще один не точний хід ризикував досить швидко програти партію. Та зібравшись, почав використовувати неточності суперника, пожертвував якість і зумів викрутитися, нічия.
Невєров Валерій граючи білими не зміг переграти Гриньова Валерія. Партія тривала в досить гострому ключі, Білі весь час атакували маючи перевагу, але діяли не точно, і як наслідок вже в ендшпілі чорні перехопили ініціативу, але в критичній позиції білі не правильно порахували пішаковий ендшпіль, і отримали програно.

Михайло Олексієнко не мав проблем граючи з Випханюком Ігорем. Парадокс, але чорні в ендшпілі не зробили рокіровку, і з цього почалися їх всі біди. З дебюту гравці одразу перейшли до ендшпілю, але у білих була перевага в розвитку фігур, як наслідок король в центрі чорних тільки потрапляв під удари. Потім Михайло виграв два пішаки, і методично їх реалізував.

Відносно швидкою нічиєю закінчилася партія Шевченко Кіріл Вовк Андрій. Гравці діяли напрочуд міцно і не давали один одному шансів, щоб якось поборотися за перевагу, нічия.

І найголовніша партія туру, а можливо і всього чемпіонату Голубка Петро Онищук Володимир. Партія проходила в складній боротьбі, білі через турнірне становище змушені були ризикувати, але вони не спалювали за собою мости! Оцінюючи партію, важко сказати де білі мали реальні шанси поборотися за перевагу, та врешті-решт партія дійшла до ендшпілю, де вже прийшов час захищатися білим, кінь у відкритій позиції був трохи гірше слона, проте Петро, побудував замок, і відстояв нічию.

Положення після дев’ятого туру:
Онищук В. 7 очок
Голубка П. 6,5 очок
Бернадський В. 6 очок
Ковчан О., Олексієнко М. 5,5 очок
Вовк А. 5 очок
Гасанов Е. 4,5 очка
Шевченко К. 4 очка
Випханюк І. 3 очка
Гриньов В., Нєверов В. 2,5 очка
Фролов А. 2 очка

В десятому турі(16 грудня) зустрінуться:
Гриньов В. - Випханюк І., Онищук В. - Олексієнко М., Ковчан О. - Голубка П., Бернадський В. - Фролов А., Вовк А. - Гасанов Е., Неверов В. Шевченко К.

Всі партії чемпіонатів України, результати, таблиці, коментарі та фоторепортажі дивіться на офіційному сайті(http://zchess.org.ua) та на Facebook-сторінці турніру(https://www.facebook.com/finalZhitomir).

Спортивний Житомир