11.12.2017 09:10

Результати п'ятого дня фіналу чемпіонату України з шахів в Житомирі

У неділю, 10 грудня, в Житомирі відбувся черговий тур фіналу чемпіонату України з шахів. Змагання в цей день тривали довше 5 годин, але воно і не дивно - на кону звання чемпіона України. Тому ціна помилки росте з кожним туром, вже сформувалася лідируюча група, яка скоріше за все розіграє звання чемпіона.

Першими закінчили свою партію Артур Фролов і Петро Голубка, був розіграний розмінний варіант іспанської партії, з дошки швидко пішли ферзі, і для того щоб грати на виграш, необхідно було проявити велике бажання, силу та енергію. Та суперники не були настроєні на довгу боротьбу, а тому відпочинок і нічия.

Реальні шанси на виграш мав Олексієнко Михайло чорними в партії проти Ельдара Гасанова. Та не пішов на жертву якості, яка забезпечувала виграш, і нічия повтором позиції.

Віталій Бернадський зміг тільки в ендшпілі переграти менш рейтингового суперника Валерія Гриньова. Витримавши сильнішу тактичну перепалку в дебюті і мітельшпілі, спокійний ендшпіль Валерій вже не зміг втримати.

Майже 5 годин тривала партія Андрія Вовка з Олександром Ковчаном. Після дебюту Олександр мав незначну перевагу, яка трималася до ендшпіля, але позиція була дуже складна, і виграти її можна було неймовірно точною грою. Чоловіки продовжували її грати і врешті-решт погодилися на нічию.

Також рівний ендшпіль не втримав Валерій Невєров, який його програв більш молодому супернику Володимиру Онищуку, партія тривала дуже довго і схоже що Валерій під кінець гри втратив концентрацію, і дозволив молодому супернику захопити ініціативу, активізувати свої фігури, і виграти партію.

Найдовше грали Кіріл Шевченко і Ігор Випханюк, партія тривала майже 6 годин, і довгий час перевага була у Ігоря Випханюка. Кіріл сьогодні не був на себе схожий, вибрав не основне продовження в дебюті, в мітельшпілі отримав гіршу позицію, і ендшпіль грав без пішака. Та в ендшпілі Ігор не точно реалізовував, і Кірілу вдалося врятуватися, нічия.

Положення після п’ятого туру:
Голубка П., Онищук В., 4 очка
Бернадський В., Ковчан О. 3,5 очка
Олексієнко М., Гасанов Е., по 2,5 очка
Шевченко К., Фролов А., Вовк А., Нєверов В. 2 очка
Випханюк І., Гриньов В. по 1 очку
В шостому турі(11 грудня) зустрінуться:
Гриньов В. - Голубка П., Олексієнко М. - Фролов А., Випханюк І. - Гасанов Е., Онищук В. - Шевченко К., Ковчан О. - Неверов В., Бернадський В. - Вовк А.

Всі партії чемпіонатів України, результати, таблиці, коментарі та фоторепортажі дивіться на офіційному сайті(http://zchess.org.ua) та на Facebook-сторінці турніру(https://www.facebook.com/finalZhitomir).

Спортивний Житомир