25.08.2018 16:08

Шаховий фестиваль у Житомирі єднає покоління: учасникам від 7 до 60 років

У Житомирі, на вулиці Михайлівський 25 серпня стартував Шаховий фестиваль, присвячений Дню Незалежності України. У змаганнях беруть участь близько сотні спортсменів із Житомирської області. 

Організатор заходу і головний суддя Ігор Випханюк розповідає, що фестиваль складається із двох турнірів, у яких змагаються шахісти різного віку: від найменшого до найстаршого:

"Цей захід є традиційним і проходить щороку до Дня Незалежності. Цього разу ми зробили його як дводенний фестиваль, який складається з двох турнірів - "Швидкі шахи" і "Блискавична гра". Перший відбувається сьогодні, 25 серпня, а другий - 26 серпня. У кожному із турнірів бере участь близько півсотні шахістів з області - з Бердичева, Черняхова, але в основному житомиряни. Більшість гравців - це діти або супердосвідчені спортсмени. Тобто ми намагалися, щоб було єднання поколінь - від ІІІ розряду до міжнародного майстра, чемпіона України. Найменшому учаснику - 7 років, а найстаршому - більше 60. Вони грають всі разом, але призи будуть розділені по категоріях".

Особливість цьогорічного традиційного фестивалю в тому, що він відбувається на свіжому повітрі, на пішохідній вулиці міста. 

"В цьому році вирішили проводити турнір з обмеженою кількістю учасників в центрі міста, на свіжому повітрі. У минулому роц це було в приміщенні, це був кількаденний теж фестиваль. Але у нас така концепція, що  турнір до Дня Незалежності повинен проходити на свіжому повітрі. В минулому році ми зробили сеанс одночасної гри рекордний - на 100 шахівниць. У цьому році ми вирішили сам турнір провести на вулиці. Але так як це центральна вулиця нашого міста і місця не так багато, тому обмежили кількість учасників," - розповідає Випханюк.

У неділю, 26 серпня, відбудеться другий день фестивалю. Змагання розпочнуться о 10:00.

Спортивний Житомир