09.10.2017 10:29

У Житомирі відбувся міжнародний турнір з шахів сьогі «Zhytomyr Shogi Open 2017″

У Житомирі завершився турнір, який мав статус міжнародного, з японських шахів сьогі «Zhytomyr Shogi Open 2017″. Змагання проходило протягом 7-8 жовтня 2017 року в приміщенні житомирської обласної бібліотеки ім. О. Ольжича.

Склад учасників був досить різноманітний, як за рівнем гри, так і за географією. До Житомира приїхали гості з Білорусії(м. Мінськ), Києва, Рівного, Кременця. Однак перше місце здобув "господар" змагання - житомирянин Сергій Кривошея, набравши 6 очок з 6 можливих. Другим став гість з Білорусії Старикевич Антон, а третім - також білорус Щьослєнок Петро.

Також в рамках турніру «Zhytomyr Shogi Open 2017″, було організовано бліц-турнір з сьогі 6 жовтня 2017 року. В ньому прийняли участь 6 учасників. Змагання проходило за коловою системою у 5 турів котроль часу 7 хвилин кожному учаснику до кінця партії.

Бліц-турнір також завершився перемогою житомирянина Сергія Кривошея. Другим став Крячко Іван з м. Рівного, третім Шевчук Віктор м. Кременець.

«Сьоги – інтелектуальний вид спорту №1 у Японії. Попри спільні є і відмінні риси в порівнянні з шахами. Ряд фігур ходять як і в класичних шахах, проте є відмінності, і досить суттєві. Наприклад розмір дошки, яка в сьогах 9х9, немає ферзя, проте, є золотий і срібний генерал. Сьогі це не просто гра, це спосіб долучитися до японської культури,» – розповідає переможець обох турнірів міжнародний гросмейстер з шахів Сергій Кривошей, який має 3 дан з японських шахів-сьоги.

Спортивний Житомир