14.12.2017 08:49

В Житомирі триває фінал чемпіонату України з шахів серед чоловіків. Результати 7 туру

У середу, 13 грудня, в Житомирі тривав сьомий тур фіналу чемпіонату міста Житомира з шахів серед чоловіків. За підсумками ігрового дня лідерами є Онищук Володимир і Голубка Петро і, схоже, що все вирішиться в очній зустрічі.

Першими закінчили Шевченко Кіріл і Ковчан Олександр, закінчили поразкою для Ковчана Олександра. Олесканл схоже на все переплутав варіант в дебюті пожертвував пішака, і як виявилося не вдало. Кіріл правильно зіграв, і досить швидко реалізував свою перевагу.

Партія Невєров Валерій і Бернадський Віталій, можна охарактеризувати, як досить складна, оскільки партія була з помилками з обох сторін. Переміг той хто менше помилявся.

Вдалим сьогодні був день для Голубки Петра, який виграв білими у Олексієнко Михайла. В гамбіті Яніша, Михайло пожертвував пішака, відчутної компенсації не отримав, але грав добре, і ставив перед білими дуже сильні проблеми, і до ендшпіля в білих реальних шансів виграти не було. Проте, одна помилка в ендшпілі і все пішло нанівець. А Петро Голубка наздоганяє Онищука Володимира і ми з нетерпінням чекаємо їх зустрічі.

Андрій Вовк тільки в глибокому ендшпілі зумів переграти Валерія Гриньова. Незважаючи на те, що всю партію Андрій стояв краще, Валерій мужньо захищався, і створював супернику практичні проблеми. Та в ендшпілі Валерій допустив декілька неточностей, що і стало запорукою успіху, для Андрія.

Випханюк Ігор чорними нарешті здобуває першу перемогу, проти Артура Фролова. Артур Фролов невдало розіграв дебют, і виявилося, що в мітельшпілі білі вирішували дебютні проблеми, пов’язані з розвитком фігур. В результаті чорні виграли декілька пішаків, і отримали співвідношення тура і два пішаки проти двох фігур, що в ендшпілі дало їм вирішальну перевагу.

І єдина нічия в турі була в парі Гасанов Ельдар Онищук Володимир. Після рівного дебюту, Володимир краще діяв у мітельшпілі, і отримав набагато кращу позицію, але одна помилка дала білим контршанси і в результаті партія перейшла в нічийну гавань.

Положення після сьомого туру:
Голубка П., Онищук В. 5,5 очок
Бернадський В. 5 очок
Ковчан О. 4 очка
Олексієнко М., Вовк А., Гасанов Е. 3,5 очка
Шевченко К. 3 очка
Нєверов В., Випханюк І. по 2,5 очка
Фролов А. 2 очка
Гриньов В. по 1,5 очка
В восьмому турі(14 грудня) зустрінуться:
Гриньов В. - Олексієнко М., Випханюк І. - Голубка П., Онищук В. - Фролов А., Ковчан О. - Гасанов Е., Бернадський В. - Шевченко К., Вовк А. - Неверов В. 

Спортивний Житомир