16.12.2017 13:31

В Житомирі відбувся 7 тур фіналу чемпіонату України з шахів серед жінок. Результати

У п'ятницю, 16 грудня, в Житомирі відбулися поєдинки 7 туру фіналу чемпіонату України з шахів серед жінок. В цей день було зафіксовано найдовшу партія турніру, поразку лідерів, і відрив від групи переслідувачів.

В партії Мац Діана Осьмак Юлія, з першого ходу 1. а3 білі показали, що будуть грати творчо, і в принципі довгий час це їм допомагало, проте, в мітельшпілі Юлія почала перехоплювати ініціативу і використовувати погане положення білих фігу, яке закінчила атакою на короля, перемога чорних.

Бабій Ольга граючи з Буксою Наталією досить довго не могла віднайти ключів до оборони суперниці, і виходячи з варіанту Дракона сицилійського захисту партія поступово надійшла до ендшпілю, де Наталя сама себе переграла коли повела ферзя дуже далеко на ферзевий фланг. Що ж і таке буває, а Ольга Бабій очолює турнірну таблицю, і чекаємо на зустріч з Осьмак Юлією.

Должикова Катерина перебуваючи без двух пішаків по ходу партії змогла врятуватися проти Рахмангулової Анастасії. Азартно розігравши дебют, Катерина пожертвувала пішака, а потім ще одного щоб залишити короля в центрі. Та потім вона зівнула розмін ферзів і перехід в ендшпіль, де їй довелося боротися без двох пішаків. Що вона дуже добре зробила, результат нічия.

114 ходів, саме стільки тривала партія Соловйова Ліза Жукова Наталія. Партія проходила в напруженій боротьбі, суперниці весь час обмінювалися комбінаційними ударами, і здавалося що партія закінчиться до 30 ходу. Та виявилося, що ресурси боротьби весь час знаходилися, і після 70-го ходу був класничний ендшпіль тура проти слона, де Ліза маючи слона продемонструвала своє вміння захищати такі ендшпіля, нічия.

І справжнім кошмаром була сьогоднішня партія для Долуханової Євгенії проти Інни Гапоненко. Євгенія в дебюті виграла якість за пішака, але виявилося, що позиція суперниці не приступна, а слони готові в будь-який момент накинутися на її позицію. В результаті Інна відкрила позицію і виграла партію.

Положення після сьомого туру:
Бабій Ольга 6 очок
Осьмак Юлія 5,5 очок
Долуханова Євгенія 4,5 очка
Жукова Наталія 4 очка
Должикова Катерина, Букса Наталія 3,5 очка
Гапоненко Інна, Рахмангулова Анастасія 3 очка
Малахова Єлизавета 1,5 очка
Мац Діана 0,5 очка

В восьмому турі(16 грудня) зустрінуться:
Рахмангулова Анастасія - Букса Наталія, Жукова Наталія - Бабій Ольга, Осьмак Юлія - Малахова Єлизавета, Гапоненко Інна - Мац Діана, Должикова Катерина - Долуханова Євгенія.

Всі партії чемпіонатів України, результати, таблиці, коментарі та фоторепортажі дивіться на офіційному сайті(http://zchess.org.ua) та на Facebook-сторінці турніру(https://www.facebook.com/finalZhitomir).

Спортивний Житомир