05.04.2017 10:10

Відомі шахісти зустрілися із заступником міського голови Житомира

У вівторок, 4 квітня, відбулася зустріч заступника міського голови Матвія Хренова з делегацією видатних шахових тренерів: Йосипом Дорфманом та Володимиром Грабінським.

«За останні роки в нашому місті шахи почали відроджуватись. Зокрема зусиллями людей, які тут присутні. Шахи є - невід'ємною складовою інтелектуального розвитку нації. Ми знаємо, що наразі в Житомирі відбувається низка важливих подій пов’язаних з шахами», – розповів Матвій Хренов.

ГО «Житомирська шахова школа «Інтелект», Федерація шахів Житомирської області, за сприяння Міністерства молоді та спорту проводять в місті Житомирі всеукраїнські навчально-тренувальні збори для національної збірної команди України з шахів та кращих шахістів Житомира і області.

Під час зустрічі з керівництвом Йосип Дорфман розповів про свій зв'язок з Житомиром та наголосив на тому , що у будь-якій справі важливий талант людини. Але дуже часто бувають випадки, коли його відсутність компенсують важкою і наполегливою працею.

«В мою епоху це було б неймовірно, що Житомир зможе прийняти фінал чемпіонату України з шахів. Для мене шахи- це система, де потрібно аналізувати фактори, які необхідно завчасно передбачити й вміти користуватися ними»,- поділився Йосип Дорфман.

Також на зустрічі був присутній Володимир Грабінський, який визнаний ФІДЕ у 2014 році кращим дитячим тренером світу. Він виховав 10 гросмейстерів.

«Я дуже радий, що в Житомирі почали відроджувати шахові традиції, адже у вас є чим пишатись. Насправді, такі постаті,як Йосип Давидович Дорфман, як міжнародний гросмейстер Олександр Хузман, які народилися в Житомирі, тренер Михайло Тросман, це люди, яких щанують у всьому світі. Тому зараз проводимо навчально - тренувальний збір, де зібрали чемпіонів зі всіх міст України, щоб послухати ваших відомих тренерів»,- розповів Володимир Грабінський.

В кінці зустрічі в приміщені Житомирської міської ради було відрито виставку, де представлені роботи шахістів, шахових тренерів, шахових організаторів. Також було анонсовано, про проведення шахового турніру «Кубок Готовчиця», який вперше пройде в приміщенні Житомирської ради, за сприяння управління у справах сім'ї молоді та спорту.

Спортивний Житомир