17.05.2018 18:03

Житомирська команда вперше братиме участь у чемпіонаті України із шахів серед клубних команд

У четвер, 17 травня, в прес-центрі Житомирської міської ради відбулася конференція з приводу участі команди "Житомир-"Інтелект" у чемпіонаті України із шахів серед клубних команд, який проводитиметься 19-31 травня у Чорноморську Одеської області.

Команда Житомира  братиме участь у подібному змаганні вперше. До її складу увійшли кращі шахісти регіону, серед них майстри спорту - Ігор Випханюк (тренер команди), Петро Голубка, Леонід Кравченко - та юні перспективні спортсмени міста - Марія Бердник, Дмитро Осадчук, Олександра Пампуха. Всі ці шахісти змагатимуться на чемпіонаті у трьох дисциплінах: класичні шахи, рапід та бліц.

Ініціатором створення такої команди у Житомирі була шахова федерація "Інтелект" спільно із управлінням у справах сім'ї, молоді та спорту міської ради. 

"У Житомирі робота над формуванням команди із шахів раніше не проводилася. У нас є команди і футбольні, і баскетбольні, а от шахи залишалися тільки як індивідуальний вид спорту. Але насправді дуже важливо, щоб ті спортсмени, які досягли певного високого рівня гуртувалися і тренувалися, щоб була певна конкуренція між ними, і вони могли представити регіон на тих чи інших змаганнях. Тому наша шахова федерація "Інтелект" виступила з ініціативою створити команду з шахів. Я думаю, що вже настав час Житомиру самому грати і захищати честь нашого міста на таких змаганнях," - розповіла заступник голови федерації "Інтелект" Олена Харчишина. 

Мета створення команди у Житомирі - дати відчути шахістам командний дух та навчити дітей думати не лише про себе, а й про своїх партнерів по грі.

"Коли ти граєш особистий турнір, виграв партію чи програв, ти можеш розвернутися і піти відпочити. У командній грі зовсім інша специфіка: як би ти не грав, як би тобі погано не було, ти сидиш і чекаєш, поки закінчать твої партнери. Навіть якщо у тебе програна позиція, ти не здаєшся, бо та людина, яка поряд, вона все рівно вірить, що ти зможеш зробити нічию. А якщо ти вже здався, то гравець поряд теж опускає руки. Теж саме, якщо ти виграв і побіг обідати, а команда твоя грає... Так не може бути. Тобто тут командний дух дуже сильний. Це дуже важливо для дітей, бо дитячий егоїзм - це страшно, тому ми хочемо їм показати, як це повинно бути. Це головна мета для нас", - зауважив голова Житомирської шахової федерації "Інтелект" Ігор Випханюк.

Юлія Оріховська, Спортивний Житомир

фото: Юрій Примаченко