17.10.2017 07:53

Звягельський богатир Віктор Прокопенко протягнув 15 мікроавтобусів та встановив світовий рекорд

У суботу, 14 жовтня, у Новограді-Волинському богатир Віктор Прокопенко встановив всеукраїнський та світовий рекорд.

Офіційним представником Книги рекордів України Олександром Стеценко була зареєстрована тяга 15-ти мікроавтобусів загальною вагою 30 474 кг із застосуванням драбини. Звягельським богатирем було подолано відстань 2 м 69 см за час 2 хвилини 10 секунд.

У цей суботній, святковий для України день, на новоградській “стометрівці” зібралось чимало жителів міста. Комусь було цікаво подивитися на саме дійство, а хтось бажав на власні очі зафіксувати, як один молодий стронгмен зробить неможливе. Були й такі, хто був упевнений, що зрушити з місця ряд машин, яким не видно було краю – просто нереально.

Глядачі чекали довше, ніж встановлювався сам рекорд. Віктор зібрався з силами, зосередився і вже за 2 хвилини останній п’ятнадцятий бус поїхав за іншими. В це складно повірити, але сухі факти говорять самі за себе – 30 тон 474 кг були зрушені одночасно однією людиною.

Проте, навіть в даному факті є своя несправедливість: представник Книги рекордів мав право фіксувати лише ту вагу автомобіля, яка встановлена в його технічному паспорті. Але ж, в усіх мікроавтобусах сиділи водії, у баках було пальне, не виключена і вага супутніх речей в авто. Якщо порахувати чесно, то маса “вантажу” ще на 1,5-2 тони перевищувала офіційну.

Представник Книги рекордів України Олександр Стеценко прокоментував цю подію:

- Спорт в Україні зараз лідирує серед сфери, де найбільше встановлюється рекордів. І ця тенденція нас дуже радує. Подібних Віктору Прокопенку рекордів в Україні не встановлював ще ніхто. Все відбулося згідно протоколу: усі машини зрушили з місця, остання машина поїхала, все відбулося чітко і без погрішностей. Перше колесо проїхало 2 метри 69 сантиметрів і це абсолютний рекорд України. Проте зауважу, у нас немає даних, що у світі, хтось зробив щось подібне. Тому ми пишаємось, що являємось також свідками встановлення і світового рекорду також.

за матеріалами novograd.city

Спортивний Житомир