20.09.2018 10:46

У Житомирі запрацювала Школа самозахисту для дівчат та жінок «НЕСЛАБКА СТАТЬ»

У середу, 19 вересня, у приміщенні Державної установи «Житомирський навчальний центр підготовки поліцейських» відбулося офіційне відкриття проекту «Школа самозахисту для дівчат та жінок «НЕСЛАБКА СТАТЬ».

Проект реалізується за підтримки гранту міського голови для обдарованої молоді ГО «Скриня корисних справ» спільно з Житомирським навчальним центром підготовки поліцейських, управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради. Метою проекту є підвищення рівня обізнаності дівчат та молодих жінок щодо власних прав та можливостей, спроможності самозахисту, підвищення рівня ініціативності та лідерського потенціалу шляхом усвідомлення самоцінності через проведення практичних тематичних занять. Заняття проводитимуть викладачі Державної установи «Житомирський навчальний центр підготовки поліцейських» та громадські активістки – членкині ГО «Скриня корисних справ».

«Для кожної людини важливо – почувати себе у безпеці. У сучасних умовах збільшення проявів гендерно обумовленного насильства, проект «НЕСЛАБКА СТАТЬ» є дуже актуальним. Сподіваюся, що учасниці проекту отримають від участі у проекті не лише необхідні навички самозахисту, але й зможуть підвищити свою самооцінку, будуть почувати себе комфортніше та безпечніше в будь-яких життєвих ситуаціях. Думаю, що цей пілотний проект актуалізує в громадському середовищі такий напрям роботи як протидія домашньому насильству», - сказала під час відкриття проекту Світлана Євченко, головний спеціаліст управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради. 

«За даними ГУНП в Житомирській області протягом 2017 року зареєстровано більше 3,5 тис. звернень громадян, кваліфікованих як «сімейна сварка» або «насильство в сім’ї». Від домашнього насильства постраждало майже 3 тис. осіб, з яких більше 2 тис. – жінки. Українські правозахисники вважають, що фактична кількість випадків більша у 10 разів, тому що багато потерпілих не звертаються за допомогою. Особливо страждають від насильства дівчата та жінки. Ми готові не лише навчити їх захищати себе фізично, а й теоретично підготувати діяти впевнено у правовому полі, щоб уміти вчасно розпізнати насилля та захистити себе», - зазначив під час виступу Олександр Головня, лейтенант, викладач Житомирського навчального центру підготовки поліцейських.

Учасницям проекту «Школа самозахисту для дівчат та жінок «НЕСЛАБКА СТАТЬ» в Житомирському навчальному центрі підготовки поліцейських протягом 2-х місяців читатимуть лекції з тем: «Протидія насильству. Практичні кроки та алгоритм дії у кризовій ситуації», «Психологія насильства з точки зору жертви та нападника». Викладачі-тактики  Житомирського навчального центру підготовки поліцейських, які пройшли спеціальне навчання за програмою Канадської поліцейської місії в Україні, навчатимуть учасниць основним прийомам самозахисту та удосконалюватимуть загальну фізичну підготовку.

Спортивний Житомир