26.10.2017 09:19

Гравець БК Коростень Юрій Горєнков: ліжко для бігмена у ХХІ столітті замовити не проблема

Чи не найвищим учасником Кубка України серед чоловіків був центровий БК Коростень Юрій Горєнков. Його зріст 2м 16см. Юрій розповідає про те, як живеться баскетбольному «бігмену», що набирає рекордну кількість очок за матч. Так і у суперництві з Київ-Баскетом Горєнков став найрезультативнішим гравцем, набрав 24 очки. 

- Ми знали суперника, розмовляли з хлопцями з інших клубів, які грали проти Київ-Баскета, і знали, що у них нема номінального «великого». Я зі своїм зростом 2м 16 см мав використати цю відсутність з користю для своєї команди. Що міг, те й зробив. Постарався.

- Скільки років Ви граєте у професійний баскетбол.
- Те, що граю зараз, вже не вважаю професійним рівнем. Граю у своє задоволення. Їзжу тільки на матчі, а професійно займаюся веб-розробками. Баскетбол для мене зараз – задоволення. А досвід у мене є значний. Я пограв і у Суперлізі, і у російській, і у казахській. Чим можу, тим і допомагаю команді.

- Ну, у будь-якому разі у тренувальному процесі Ви задіяні?
- Так. Для тих хлопців, які грають у БК Коростень з Житомира, я проводжу тренувальний процес.

- У складі БК Коростень є гравці, що живуть у Коростені, чи це просто назва БК Коростень, а гравці – у Житомирі?
- Ні, звісно. Основний кістяк – коростенці. Хлопця 3-4 – з Житомира, я ще підтягую хлопців, пару гравців – київські (з Баскетбольної Академії молодих гравців – ред.).

- Мешканцям Коростеня цікавий баскетбол?
- Так. Відчували несамовиту підтримку і минулого року, коли ще у Західній Лізі грали. Тоді ми у фінал вийшли не в останню чергу завдяки відданим прихильникам. Цього року ми заявилися до першої ліги, пройшли перший раунд Кубка України – для міста це велике досягнення. Містечко, як ви розумієте – невелике, людям цікаво, вони приходять, вболівають. І нам приємно дарувати шанувальникам позитивні емоції.

- Яку мету може переслідувала команда у матчі-відповіді, яка зазнала нищівної поразки у першому матчі (59:112 – ред.)?
- У першу чергу нам треба награвати молодих. Як ви бачили, сьогодні був непоганий пресинг проти нашої команди (розмова відбулася після завершення першого матчу Кубка України Київ-Баскет – Коростень – ред.). Молоді хлопці ще не зовсім з цим можуть впоратися. Їм важко віддати передачу, десь відкритися у потрібний момент, отримати пас. Отже, у першу чергу награти молодих, щоб вони більш комфортно відчували себе у подальших іграх, коли суперник буде грати проти них подібним чином у захисті. Якщо у матчі-відповіді ми будемо уважно захищатися, грамотно поводитися з м’ячем, перемога прийде. У першому матчі епізодами у нас були гарні моменти, але це епізодами. Якщо ми навчимося грати так усі чотири чверті, успіх прийде.

- Зріст 2 метри 16 сантиметрів - це рідкість. Як Вам живеться з таким зростом.
- На початку було складно, але потроху звик (посміхається – ред.). Слава Богу, зараз вже 21 вік на дворі – можна і в інтернеті речі замовити, і ліжко на замовлення зробити. Зараз проблем не відчуваю жодних! Баскетбол допомагає таким хлопцям, як я, бути розкутим і життєрадісним!

Спортивний Житомир